2021’de Daha Fazla (Gerçek!) Instagram Takipçisi Kasmanın 15 Yolu

instagramlogo

Instagram takipçi kasma konusunda oldukça fazla fikir ve bir birinden farklı instagram takipçi kasma sitesi olduğunu görüyorsunuz. Sizler ’de İnstagram takipçi kasmak, instagram ücretsiz takipçi kasma, Instagram takipçi hilesi gibi konular içinde kaybolduysanız bu yazımız tam ’da size göre okuduktan sonra bunlara gerek kalmadan instagram hesabınızı ücretsiz şekilde kasabileceksiniz.

Instagram, çocuklar için eğlenceli bir uygulama olarak ilk izlenimini hızla geride bıraktı ve bireyler ve markalar için ciddi bir içerik pazarlama, satış ,ağ oluşturma ve kitle oluşturma aracı haline geldi. Günde 60 milyon görüntü ve 1,6 milyar beğeni paylaşan 200 milyondan fazla aktif aylık üye ile gezegendeki en popüler sosyal ağ sitelerinden biridir.

Ne kadar harika? Çoğu sosyal ağdaki markaların etkileşim oranları %0,1’den az, ancak Instagram hepsini yükseltiyor, Facebook’tan daha 58 kat daha yüksek.

ffoto

Böyle sayılarla tartışamazsınız. Ama bu sadece ortalama.

İnstagram’da Tek Boynuzlu At Olun!

Elbette, Facebook’tan 58 kat daha fazla etkileşim kulağa hoş geliyor, ancak Instagram’da olduğundan çok daha iyisini yapabilirsiniz. İster büyük bir marka olun, ister sadece Instagram’da nasıl ünlü olunacağını merak ediyor olun, ortalama için çabalamanızı istemiyorum; Yıldızlara ulaşmanı ve Instagram tek boynuzlu at olmanı istiyorum. Dijital bir tek boynuzlu at, büyüklük sırasına göre diğerlerini geride bırakan o büyülü, nadir yaratıktır.

Instagram hashtagleriniz, profiliniz ve daha fazlası için bu dikkat çekici fikirlere göz atın ve daha fazla takipçi ve daha fazla görünürlük ve etkileşim elde etmek için Instagram’da ne yayınlayacağınızı görün.

1. Markalı bir hashtag oluşturun

Özel, özel veya markalı bir hashtag, esasen en iyi içeriğinizden bir koleksiyon oluşturmanıza olanak tanır. Potansiyel bir takipçi sizi yüksek düzeyde hedeflenmiş başka bir etiket aracılığıyla bulduğunda, en iyi gönderilerinizi gördükten sonra onu takip etme olasılığı daha yüksektir.

Instagram pazarlama kampanyalarınızın her biri için markalı bir etiket oluşturmayı da düşünebilirsiniz . Bazı durumlarda, bu daha iyi bir seçenektir, çünkü genellikle şirketinizin adı gibi işletmenize özgü bir şey kullanmaktan daha az tanıtıcıdır . Buna karşılık, kampanya hashtagleri genellikle takipçiler tarafından kullanılır ve bu da daha sonra bağlantılarının dikkatini çeker. Aynı ilgi alanlarına sahiplerse, onlar da sizi takip etmeye başlayabilirler.

2. Özel hashtag’inizi çapraz tanıtın.

Şirketiniz için bir #sibermagazin hashtag oluşturmuş olmanız çok güzel, ancak bunu sizinle ilgili içeriği paylaşmak için kullanmayı kim bilebilir? Profilinizde olduğundan emin olun, ancak oyunu çevrimdışına alın ve fişlerinize, basılı reklamlara, mağazanızdaki tabelalara ve ilgili etkinliklerde yazdırın.

foto2

3. Sektöre özel hashtag’ler kullanın

Bir teklif yaptığın şeyle ilgilenen takipçiler istiyorsun. Öncelikle sektörünüze özgü olmayan terimler kullanmak, çok az takipçi kazanmanıza neden olur. Bu durumda, gönderilerinizde hedef kitlenizin özellikle göz atacağı hashtag’ler kullanmanız gerekir .

Ne kadar spesifik olursanız, ilgilendiğiniz insanlarla o kadar ilgilenir ve takipçi olma olasılıkları o kadar artar. Ek olarak, daha hassas etiketler kullanmak, hedeflediğiniz aynı kişilerin izlenmesi için yarışan rakiplerin sayısını azaltacaktır. Sonuç olarak, hesaplarınızın bulunması ve dolayısıyla takibi daha kolay olacaktır.

4. Sıkıcı olmayın.

Instagram altyazı fikirleri söz konusu olduğunda ,tek kelimelik, bariz hashtag’lerin ötesine bakmanız gerekir. Elbette, bunları da kullanmak istiyorsunuz, ancak karıştırın ve hikayenizin bir bölümünü anlatmak için hashtag’ler kullanın. Komik, ironik veya çirkin olun – sadece SIKICI olmayın. Ortak çalışma alanı şirketi WeWork bu konuda harika ve Instagram içeriğinin eğlenceli bir karışımını da içeriyor.

hesap

5. Etkinlikle ilgili hashtag’leri kullanın

Etkinlikle ilgili hashtag’ler, sektörünüzde yıllık kongreler, seminerler ve atölyeler gibi gerçekleşen etkinlikleri içerir.

Aynı zamanda yerel bölgenizde, ülkenizde veya dünyada belirli bir zamanda kitlelerin zihninde olan iyi bilinen olaylar olabilirler. Bunlar genellikle daha hafif kalpli, gündelik gönderileriniz için en uygun olanıdır. Örneğin, öğle yemeğinde Dünya Kupası’nı izlerken takımınızın fotoğrafını çektiniz mi? Yayınlayın… ve #worldcup’ı eklemeyi unutmayın! Bu kadar genel ve popüler bir terim olduğu için size çok fazla takipçi kazandırmasa da , işletmenizin farkındalığını artırabilir ve bu da takipçi kazanma çabalarınızı destekleyecektir.

6. Büyük ölçüde popüler sohbetlere katılın

Her gönderi için, örneğin bir marangoz şirketi için #sibermagazin gibi konu ile ilgili hashtag’lerin yanı sıra mümkün olan her yerde trend, süper popüler hashtag’lerin bir karışımını kullanın .

#tbt
#love
#instagood
#mutlupazarlar
#hayvanhakları
#kadınasiddetehayır
#istanbulsozlesmesiyasatir
#repost

Popüler hashtag’lerin stratejinizin büyük bir kısmını oluşturmaması gerektiğini unutmayın.

Size yeni takipçiler kazandırabilirler. Spesifik ve genel hashtag’ler söz konusu olduğunda , Instagram kadar büyük ve gürültülü bir ağda büyümek için ikisine de ihtiyacınız var.

7. Biyo URL’nizden en iyi şekilde yararlanın.

Instagram profilinizdeki en önemli gayrimenkul … biyografinizin şimdi ve sonsuza dek yalnızca web sitenizin ana sayfasına bağlanmasını gerçekten istiyor musunuz? Esneme. En az iki haftada bir değiştirin ve en yeni veya en popüler içeriğinize trafik çekmek için biyografinizdeki tıklanabilir bağlantıyı kullanın.

8. Başlıklarınızla açıklayıcı olun

Bir resim bin kelimeye bedeldir, ancak kelimeleri tamamen atlayamazsınız. National Geographic, etkileşim ve paylaşım oluşturmak için Instagram fotoğraflarının yanı sıra hikaye anlatımını kullanma konusunda harika . Geleneksel medya markaları sinek gibi düşerken, NatGeo dijital ortamda başarılı oldu ve 50 milyondan fazla takipçisi ile Instagram’daki en iyi markalardan biri haline geldi.

netgeo

Buraya dahil ettiğim diğer instagram takipçi kasma başlıklarında olduğu gibi, bu da stratejiniz üzerinde zaman içinde çalışmayı taahhüt etmek isteyeceğiniz bir şey, bu yüzden ilk başta garip geliyorsa endişelenmeyin. Markanızın Instagram sesini buldukça yazınız gelişecektir.

9. Etkileyici pazarlamasına girin

Alanınızda etkili olarak tanımladığınız her kişinin (AKA önüne geçmek istediğiniz kişileri etkileyen bir kişi) profillerini ziyaret edin ve her yeni içerik paylaştıklarında bildirim almak için “Gönderi Bildirimlerini Açın”. Daha sonra onlarla düzenli olarak etkileşime girebilir ve en sevdikleri kişi veya markalardan biri olabilirsiniz.

post

10. İstenmeyen etiketlenmiş fotoğraflarınızı profilinizden kaldırın

instagram profilinizde yalnızca kendiniz veya markanız hakkında kullanıcı tarafından oluşturulan en iyi içeriği öne çıkarmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Artık, “Etiketleri Düzenle” yi seçerek, kaldırmak istediklerinizi seçip “Profilden Gizle” yi seçerek (onaylamanız gerekebilir) etiketlenmiş fotoğrafları siteden tamamen kaldıramazsınız.

11. İçerik profilinizde görünmeden önce fotoğraf etiketlerini onaylayın.

Profilinizde hangi etiketli fotoğrafların görüneceği konusunda size daha fazla kontrol vermekten bahsetmişken, Instagram ayarınızı değiştirebilir, böylece etiketli fotoğraflar siz onaylamadıkça gösterilmez. Bunu “Seçenekler”, “Fotoğraflarınız” ve “Manuel Olarak Ekle” altında bulabilirsiniz.

options

Herhangi bir şirketin bunu yapmak istememesi için bir neden düşünmeye çalışıyorum … Hayır. Hiçbir şeyim yok. Potansiyel olarak utanç verici durumlardan kaçınmak için bunu kesinlikle ayarlamalısınız.

12. Kendi Instagram stilinizi geliştirin.

Uyum sağlamayı istemek insan doğasıdır, ancak Instagram’da öne çıkmak istersiniz. Hintli içecek markası Frooti, ​​öylesine benzersiz bir görsel içerik stili geliştirdi ki , bir kullanıcı haber akışında bir Frooti gönderisini her gördüğünde anında tanınabilir. Bunu kontrol et:

insta

13. Yerel alın konum ekleyin

Arama sayfasına gidip Yerler sekmesini seçerek belirli bir alanda (örneğin, mahalleniz, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehir ve hatta belirli bir konumdaki bir etkinlik) neler olup bittiğini görün. Ardından, o konum için tüm coğrafi etiketli gönderileri görmek için yerin adını yazın.

konum

instagramx

14. Harekete geçirici mesajlarınızı unutmayın! Sohbet edin!

Instagram, diğer sosyal ağlar gibi, bir yayın platformu değil, bir sohbettir. İnsanların gönderinizde ne yapmasını istiyorsunuz? Bunu bilmiyorsan baştan başla. Staples, insanlara gönderileriyle tam olarak ne yapmalarını beklediklerini bildirerek etkileşim yaratmada harikadır. Çoğu zaman, bu harekete geçirme çağrısı , insanların Staples’ın içeriğini akıllıca paylaşmasını veya sanal olarak yaymasını sağlar.

15. Her ne pahasına olursa olsun bu hashtag’lerden kaçının.

Amacınız, müşteri olma potansiyeline sahip bağlı takipçiler kazanmaktır . Size çok sayıda takipçi kazandırabilecek yaygın olarak kullanılan bazı hashtag’ler vardır… ama istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz türden değil. Ne olduklarını bilmeniz çok önemlidir, böylece onlardan kaçınabilir ve gerçekten sahip olmaya değer bir takipçi kitlesi yetiştirebilirsiniz. Umutsuzluk hashtagleri diyeceğimiz bunlardan bazıları şunlardır:

#follow
#followme
#followback
#pleasefollow
#follow4follow
(#f4f)
Daha önce bahsettiğimiz gibi, sosyal medyada takipçi kazanmak için birçok başka ve daha iyi hashtag var.

Instagram’da Nasıl Daha Fazla Takipçi Kazanılır

İşletme adınızı veya akılda kalıcı bir cümle içeren özel veya özel bir hashtag oluşturun.

Özel hashtaginizi diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta patlamanızda tanıtın.

Alakalı bir takip elde etmenizi sağlamak için sektöre özel hashtagler kullanın

Hashtaglerinizle yaratıcı olun. Komik, ironik veya çirkin olun – ama asla sıkıcı olun!

Etkinlik etiketlerini seminerlerde, konferanslarda, yıllık etkinliklerde ve hatta yerel etkinliklerde kullanın.

Konuyla alakalı ve trend olan hashtag’leri izleyin. Daha fazla insanın karşısına çıkmak için bu konuşmalara katılın.

En yeni veya en popüler içeriğinize trafik çekmek için biyo bağlantınızı kullanın.

Açıklayıcı başlıklar yazın. Hikaye anlatımı, etkileşim ve paylaşım oluşturmaya yardımcı olacaktır.
Alanınızdaki en iyi etkileyicilerle etkileşim kurun ve en sevdikleri kişi veya markalardan biri olmaya çalışın.

Profilinizde sizin veya markanızın etiketlenmiş bir fotoğrafını istemiyor musunuz? Profilinizden resimleri gizlemek için Etiketleri Düzenleyin.
Ayarlarınızı, utanç verici olabilecek etiketli fotoğrafların onayınız olmadan gösterilmeyeceği şekilde ayarlayın.

Kendi benzersiz, tanınabilir görsel tarzınızı geliştirin. Nasıl öne çıkmak istediğinizi anlayın ve öyle yapın!

Yerel olarak neler olduğunu görmek için Yerler sekmesini ziyaret edin – mahalleniz, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehir veya belirli bir konumdaki bir etkinlik.

İnsanlara yayınlarınızla ne yapmalarını istediğinizi söylemek için bir eylem çağrısı kullanın. İnsanların içeriğinizi paylaşmasını sağlamak için akıllı yollar bulun.

Umutsuzluğun hashtaglerinden kaçının (# follow4follow, #follow, #followme, #followback).

Paylaşmak için favori bir Instagram takipçi hilesi veya farklı bir Instagram takipçi kasma fikriniz var mı? Sizinkini aşağıdaki yorumlarda bırakın!