Acun Ilıcalı, Exxen Projesi Hakkında Konuştu

exxen

Acun Ilıcalı’dan açıklamalar geldi

Türkiye’nin en ünlü TV programı yapımcılarından biri olan Acun Ilıcalı, yakın zaman önce Netflix benzeri bir yayın platformu olacak olan Exxen projesini hayata geçirmek için ilk adımlarını atmıştı. Katıldığı bir Youtube programında bu proje ile ilgili açıklamalar yapan Acun Ilıcalı platform ile ilgili fiyat bilgileri verdi.

Exxen projesi yakında hayata geçecek

Yaptığı açıklamalarda platformu hayata geçirmek için 1500 kişilik bir ekibin çalıştığını ve 3 aydır yoğun ilgi ile çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Proje ile ilgili sürekli toplantı yaptıklarını söyleyen Ilıcalı, birçok ünlü isim ile anlaşıldığını ve bu isimlere daha çok kişi ekleneceğini belirtti. Bir aksaklık ile karşılanılmaz ise platformun 2021 yılının başlarında hayata geçmesi planlanıyor.

Acun Ilıcalı, Exxen Projesi Hakkında Konuştu 1 – acun ilicali
Acun Ilıcalı

Exxen platformunun yıllık bütçesi

Açıklamalarında platform ile ilgili maddi bilgileri paylaşan Acun Ilıcalı yaptığı açıklamalarda platformun ücretsiz mi olacağı sorusuna karşılık, platformun yıllık içerik değerinin 900 milyon TL olduğunu ve bu platformun ücretsiz olarak hizmete sunulamayacağını söyledi.

Platformun bu kadar maliyetli olma nedeni ise Acun Ilıcalı’nın platformda yayınlanacak programlar için anlaştığı isimler. Acun Ilıcalı Türkiye’de ki birçok ünlü ismi bu platform ile bir araya getirmeyi planlıyor ve birçoğu ile anlaşmış durumda.

Acun Ilıcalı, Exxen Projesi Hakkında Konuştu 2 – exxen
Exxen

Exxen platformunun abonelik ücreti

Açıklamalarında platformun ücretsiz olamayacağını söyleyen Acun Ilıcalı abonelik ücreti hakkında bilgi verdi. 2 tür abonelik şekli yapmak isteyen Ilıcalı, reklamlı ve reklamsız 2 abonelik türü yapmayı planladıklarını bildirdi ve Reklamlı abonelikte diğer aboneliğe göre çok daha uygun fiyatlandırma yapılacağını söyledi. Net bir fiyat vermeyen Ilıcalı Türkiye’de ki her kesimin ödeyebileceği bir fiyatlandırma yapılacağını açıkladı.