Akıllı Telefon Devri Bitecek mi?

vr

Akıllı Telefon Devri VR ve AR Teknolojileri İle Bitecek mi?

Facebook grubunun CEO’su Mark Zuckerberg ünlü youtuber Marques Brownlee ile yaptığı röportajda teknoloji ve teknolojinin geleceği hakkında konuştu. Gelecekte ortaya ne tür teknolojiler çıkacağını ve bu teknolojilerin hayatımızda nasıl yer alacağını anlattı.

Sanal Gerçeklik Hakkında Bilgi Aktardı


Yaptığı röportajda arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik hakkında bilgi veren Mark Zuckerberg dünyanın en ünlü teknoloji markası Apple’ın AR gözlüğü ürettiğini ve bu gözlüğün İphone ile eşleşerek çalışacağını söyledi. Bu gözlüklerin üst sürümlerinde telefon ile eşleşmeden tek başına çalışabileceği düşünülüyor. Normal bir gözlük gibi duran AR gözlükleri insanların birbiri ile etkileşime geçmesini sağlayabilecek, uygulamalar ile etkileşim kuracak ve hologramları gözünüzün önüne getirebilecek.

telefon

Akıllı Telefon Devri Bitecek!

Bu teknoloji ile akıllı telefon devrinin biteceğini düşünen Mark Zuckerberg arttırılmış gerçeklik gözlükleri ile akıllı telefon özelliklerinin kullanılabileceğini ve insan ve nesneleri eş zamanlı şekilde yansıtarak dokunma gibi duyularımızı kullanabileceğimizi açıkladı.

Üst Sürümler İçin Geliştirilecek!


Apple henüz İphone ile bağlantı kuracak olan bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Bir cihaz ile bağlantı kurmadan ve akıllı telefon ihtiyacını hayatımızdan kaldıran teknolojide bir arttırılmış gerçeklik gözlüğünü rakipleri üretmeden önce üzerinde çalıştıkları gözlüğü piyasaya sürmek isteyen Apple, bu gözlüğü çıkardıktan sonra daha üst sürümler için geliştirmelere başlayacak.

Teknoloji artık hayatımızın bir parçası o olmadan kolay haber alamayız o olmadan hızlı ve kolay iletişim sağlayamayız o olmadan zaman kazanamayız. Tabi bunların yanın da bir çok dezavantajlarıda var ama hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçektir.