Türkiye’nin En Aktif Hack Forumları

hackerz

Hack Forumları Niçin Var?

Son yıllarda yaygınlaşan teknoloji ve aynı oranda artan siber saldırılar ile hack forumları da oldukça ünlendi ve hack forumlarına olan ilgi oldukça attı. Son dönemlerde birçok kişi tarafından kullanılan bu forumlar genellikle warez paylaşımı ve hack alanında gelişmek için kullanılır.

Belirli amaçlar için kurulan bu forumlarda o amaca hizmet eden ya da etmeyen ve forumun ünlenmesine yardımcı olan forum üyeleri yaptıkları saldırıları forumlarda paylaşırlar ve şahsi başarılarını da insanlara gösterirler. Aynı zamanda bu forumlar üzerinde herhangi bir konuda bilgi sahibi olan üyeler bilgi sahibi oldukları konular hakkında paylaşımlar yaparlar ve insanların aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olurlar.

Ayrıca bu forumlar üzerinde rütbe sistemi bulunmaktadır. Her forumun kendine özgü rütbe sistemi olması ile birlikte rütbelere verilen ayrıcalıklarda her forumda farklıdır. Hack forumları üzerinde ki rütbe sistemleri genellikle üyelerin aktiflikleri, başarıları gibi alanlara bakılarak düzenlenir ve buna göre üyenin rütbesi artış gösterir. Dünyanın birçok ülkesinde bulunan bu hack forumlarının sayısı oldukça yüksektir fakat bu alanda kendini gösteren forum sayısı çok azdır. Ülkemizde de birçok hack forumu bulunmaktadır ve bu forumlardan bazıları oldukça ünlü ve dünya çapında başarılı forumlardır.

Bu yazımızda ülkemizde bulunan en başarılı hack forumlarını listeledik.

Spyhackerz

spy

Türkiye’nin en büyük ve en aktif hack forumu olan Spyhackerz, an itibari ile ülkemizde en büyük 500 ve dünya çapında ilk 25 bin site arasında bulunmaktadır. 85 bin üyeyi geçmiş olan Spyhackerz oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. 2006 yılında Mectruy tarafından kurulmuş olan Spyhackerz, geçmişten günümüze kadar dünya çapında birçok başarılı saldırıya imza atmıştır.

Asıl amacı insanlara hack alanında bilgi vermek ve forum üzerinde aktif olarak bu alanda bilgi paylaşımı sağlanması olan Spyhackerz forumunu diğer forumlardan ayıran en büyük özellik politik duruştan çok hack alanında öğretici bir forum olmasıdır. Siber alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler için Türkiye’nin en iyi sitelerinden biridir.

Politik duruşu her ne kadar geri planda tutmuş olsa da Spyhackerz, ülkemizin hedef alındığı bazı konularda önemli karşı saldırılarda bulunmuştur.

Türk Güvenliği

turkguvenligi

Türkiye’nin en başarılı ve en iyi hack gruplarından bir tanesidir. 2009 Yılında kurulmuş olan network ve web alanın da çalışmalara yoğunlaşmıştır. Herhangi bir siyasi görüşe sahip olmayan Türk Güvenliği yaptığı hack saldırıları neticesin de devletçi bir görüş sergilemiştir.

Dünyanın en güvenlikli devlet sitelerini ve şirketlerini hacklemiş olan bu Türk hack grubu toplam olarak 5-10 kişiden oluştuğu düşünülmektedir. FBİ, microsfot, coca-cola, Kaspersky, OpenSSL, Syrian Electronic Army, National Geographic, Vodafone ve Birleşmiş Milletler gibi önemli kuruluşlarn İnternet sitelerini hacklemiş çok başarılı bir hack grubudur. Türk Güvenliği şuan kapalı durumda ve aktif hack hayatına son vermiştir.

Turkhacks.com

turkhacks

2015 yılında kurulan ve hala aktif olarak yayın akışına devam eden TurkHacks, Atatürkçü düşünceyi benimsemiş, siber güvenlik alanında eğitim verme ve ülkemize karşı yapılan siber saldırılara karşılık verme amacı ile kurulmuş bir Türk hack forumudur. Aktif olarak ülkemizde ilk bin, dünya genelinde ilk 50 bin site arasında bulunan TurkHacks, günümüzde ağırlıklı olarak warez script paylaşımı amacıyla kullanılmaktadır.

Kurulduğu zamandan beri birçok başarılı saldırıya imza atan TurkHacks, özellikle BMW, Nissan, Honda gibi ünlü otomobil markalarını hackleyerek gündeme gelmiştir. Bunun dışında Türkiye ile gerilim içerisinde olan birçok devlete ait resmi siteler ve terör örgütü sitelerine başarılı saldırılar düzenlemişlerdir. Ülkemize zarar veren farklı hack siteleri de TurkHacks’in hedefi olmuştur.

Türk Hack Team

tht

2002 yılında Arsenik tarafından kurulan ve Türkiye’nin en eski hack forumlarından biri olan TurkHackTeam, kuruluşundan itibaren Atatürkçü ve milliyetçi bir duruş sergilemektedir. Kuruluşundan itibaren ülkemize yönelik tüm siber tehditlerle mücadele içinde olan TürkHackTeam birçok büyük ve başarılı saldırıya imza atmıştır. Ülkemizde en çok bilinen hack forumları arasında bulunan bu forum yaptıkları ile dünya çapında birçok kez ismini duyurmuştur.

Alanlarında en ünlü markalar arasında olan Audi, Lenovo , Asus, Toshiba gibi birçok siteyi; birçok resmi devlet sitesini; birçok resmi haber sitesini hackleyen ve daha birçok önemli saldırıya imza atan TurkHackTeam, Türkiye ile arasında gerilim yaşanan ülkelerin binlerce sitesini hacklemiştir. Siber güvenlik konusunda da oldukça yararlı eğitimler veren TurkHackTeam hala daha aktifliğini korumakta.

Cyber-Warrior

cyber-warrior

Türkiye aleyhine tehdit oluşturan ve inanç ve ahlaki değerlere saldırı yapan tüm yayınlara karşı mücadele içerisinde bulunan Akıncılar timinin 2001 yılında kurulan resmi hack forumudur.

Türkiye ile arasında gerilim yaşanan ve Türkiye’ye siber saldırı düzenleyen Amerika, Brezilya gibi ülkelerin binlerce sitesini hackleyen Akıncılar, terör örgütlerine hizmet eden hack gruplarını ve terör örgütlerine ait internet sitelerine de birçok saldırı düzenlemiştir. İslam karşıtı siteler ve İslam karşıtı faaliyetler gösteren hack forumlarına karşı da birçok saldırı düzenleyen Akıncılar İslam’ı hedef alan birçok siteyi hacklemiştir.

Cyber-Security adı altında siber güvenlik hizmeti de sunan Cyber-Warrior birçok devlet kurumuna ücretsiz siber güvenlik hizmeti sağlamış ve Cyber-Academy bünyesinde siber güvenlik eğitimleri vermiştir.
Cyber-Warrior ülkemizde ki en eski hacker gruplarından biridir ve hala daha aktifliğini sürdürmektedir.

Turkz Grup

turkzz

Temelleri 2007 yılında atılan türk hack grubu olan “Turkz Grup” Kurulduğu zamandan itibaren hep politik bir duruş sergilemiştir. Türkiye Cumhuriyetine ve dini değerlere yapılan saldırılara cevap verme misyonunu belirlemiştir. Yaptıkları saldırılar ile dünya basının da bir çok kez kendinden söz ettirmiş bir hack grubudur.

Genel olarak yabancı ülkelerin devlet ve üniversite sitelerine yaptıkları saldırılar ile tanınmaktadır. Aktif olarak hack saldırısı yapan türk hacker grupları arasında yer alır.