Among Us Hack Gerçek mi?

Among Us Hack

Son dönemlerde Among Us isimli oyunun oldukça popüler olması ile birlikte ‘’Among Us hack’’ araştırmaları da başladı ve birçok kişi Among Us oyununda nasıl hile yapılır sorusunun cevabına yanıt aradı.

Bu yazımızda oyuncuların oyun zevkini bozan ve insanları oyundan soğutan bu 3. parti yazılımlar Among Us oyununda da bulunuyor mu ve bu hileler ne işe yarar sorularını sizler için yanıtladık.

Among Us nedir

Among Us, Steam üzerinde 10,50 TL’den satışa sunulan ve mobil için ücretsiz indirilebilen katil kim benzeri bir oyundur. Son dönemlerde oldukça popüler olan bu oyun birçok farklı platformda birçok içerik üreticisi tarafından oynandı ve paylaşıldı. Bunun üzerine bir grup arkadaşın toplandığında oynadıkları eğlenceli bir oyun haline dönüştü.

Among Us Hack Gerçek mi? 1 – among us
Among Us

Among Us oyunu nasıl oynanır

Maksimum 10 kişinin birlikte oynayabildiği bu katil kim benzeri oyunda toplanan grup bir lobi kurar ve kurulum aşamasında belli kuralları düzenleyebilirler. Kurulumda seçilen ‘’impostor’’ sayısı kadar kişi impostor olarak oyuna başlar ve geriye kalan oyuncular ‘’crewmate’’ olarak farklı bir takım olurlar.

İmpostor rollü oyuncular kendilerini ortaya çıkarmadan bütün crewmate oyuncuları öldürmeye çalışır. Crewmate rollü oyuncular ise verilen görevleri impostor oyuncular herkesi öldürmeden bitirmeye çalışır ya da impostor oyuncuları bulup hep birlikte oyun dışı yapmaya çalışırlar.  

İmpostor ve crewmate takımlarından oluşan bu oyunda impostorlar harici hiçbir oyuncu diğer oyuncuların rolünü bilemez bu nedenle crewmate oyuncularının kimin impostor olduğunu bulmaları için çok dikkatli olmaları gerekir.

Among Us Hack Gerçek mi? 2 – among us impostor
Among Us İmpostor Rolü

İmpostor bir oyuncuyu öldürdüğünde ve bir crewmate oyuncusu o oyuncuyu bulduğunda raporlar ve toplantı başlar toplantı sırasında oyuncular ellerinde ki kanıtları diğer oyunculara sunar ve impostor rollü oyuncularda kendilerini masum gibi göstermeye çalışırlar. Acil durum butonu ile de toplantı başlatılabilir ve toplantı dışı oyuncuların birbirleri ile konuşmaları yasaktır.

Bütün crewmate oyuncularının ölmesi ile impostor takımı; bütün impostor oyuncularının ölmesi ya da bütün crewmate oyuncuların görevlerini tamamlaması durumunda crewmate takımı oyunu kazanır.

Among Us Hack var mı?

Tıpkı birçok ünlü oyunda olduğu gibi Among Us oyununun da popüler olması ile oyunlar üzerinde haksız kazanç ya da haksız galibiyet elde etmek isteyen kişiler ”Among Us hack” araştırmalarına başladılar.

Bu araştırmaların popüler olması ile Among Us oyununun hem PC hem de mobil versiyonu için 3. Parti yazılım olduğu iddia edilen birçok program ortaya çıktı.

Among Us Hack Gerçek mi? 3 – among us gorseli
Among Us İçin Tasarlanan Bir Görsel

Bu programlar gerçekten hile mi?

PC için birçok program ve mobil için birçok apk sürümü çıkan bu oyunda gerçek ve aktif olarak kullanılan 3. parti yazılımlar bulunmakta. Duvardan geçme, sürekli impostor olarak oynama gibi oyuncuların hakkını yiyen ve oyun zevkini bozan bu hileler gerçek programlara ulaşan az miktarda oyuncu tarafından kullanılıyor. Fakat 3. parti yazılım olduğu iddia edilen bu programların arasında sahte olan programlarda bulunmaktadır.

Sahte programlar neden var, zararlı mı?

Among Us oyununun popülerleşmesi ve bu popülerleşme ardından oyunun hilesini araştıran birçok insan olması sayesinde Among Us oyununun hilesi olduğu iddia edilen sahte programlarda ortaya çıkmıştır.

Bu sahte programların amacı son dönemlerde trend haline gelen bu programları indirmek isteyen kişilerin cihazlarına zararlı yazılım (virüs) yerleştirmektir. Bu sahte programların herhangi birini indirmeniz durumunda cihazınız ve cihazınızda bulunan kişisel bilgilerinizin tehlikeye girme ihtimali oldukça yüksektir.