Airpods Max İlk Kulak Üstü Kulaklığı 2020

airpods max

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple yeni bir kulaklık duyurdu. AirPods serisinin yeni ürünü AirPods Max, bu sefer kulak üstü olarak geliyor. Özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken kulaklığın çıkış tarihi de açıklandı.

AirPods Max’in Yüksek Özellikleri

Markanın ilk kulak üstü kulaklığı olan AirPods Max, Apple markasının AirPods serisine ait diğer kulaklıklardan çok daha yüksek özellikler ile geliyor.

Airpods Max İlk Kulak Üstü Kulaklığı 2020 1 – airpods kulaklik
AirPods Max

Yeni ürünleri ile çok daha yüksek ses kalitesi sunan Apple’a ait yeni bluetooth kulaklık, aktif gürültü engelleme ve şeffaf mod adında iki seçenek sunuyor. Cihazın dikkat çeken özelliklerinden biri de kafa takip özelliği; günlük kullanım için çok kullanışlı olan özellik sayesinde müziği durdurmak için kullanıcının uğraşmasına gerek kalmıyor. Kulaklıkta bulunan kafa takip özelliği ile kullanıcı kulaklığı kafasından çıkardığında müzik otomatik olarak duruyor, kulaklığı tekrar taktığında ise müzik otomatik olarak çalmaya devam ediyor.

Birçok sensör ve özellik ile kullanımı kolaylaştıran AirPods Max kullanım açısından kullanıcılarını oldukça memnun bırakacak.

Airpods Max Kullanım süresi

Yüksek özellikleri ve kullanımı kolaylaştırma açısından oldukça iyi olan Airpods Max uzun kullanım süresi sunarak yine günlük kullanım için artı puan alıyor. Tek şarj ile 20 saat kullanım sunan kulaklık 5 dakikalık şarj ile 1,5 saat kullanılabiliyor.

Airpods Max İlk Kulak Üstü Kulaklığı 2020 2 – apple logo
Apple

Apple markasına ait olmayan cihazlarda tüm özellikler kullanılamayacak

AirPods Max isimli Apple markasının yeni kulaklığı, Apple markasına ait olmayan cihazlarda tam verimliliği ile kullanılamayacak. Tüm özelliklerinin Apple’a ait cihazlara bağlıyken kullanıldığı kulaklık farklı bir markaya ait cihazlar ile kullanıldığında bir bluetooth kulaklık özelliklerini taşıyacak fakat tüm özellikleri kullanılamayacak.

Airpods Max Türkiye için çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Özellikleri ve kalitesi ile oldukça kullanışlı olan kulaklık her ne kadar beğenilse de fiyatı nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilmeyecek. Türkiye fiyatı belli olan kulaklık 5.700 TL fiyat ile satışa sunulacak. Bu fiyat etiketi nedeni ile çok az bir kesim bu kulaklığı satın alabilecek. Kulaklığın Türkiye’de satışa sunulacağı tarih ise 15 Aralık olarak açıklandı.