Apple’ın Ürettiği Araç İddiaları 2020

Apple'a Ait Araç

Yeni Project Titan iddiaları

Uzun süredir birçok insanın hakkında konuştuğu Apple firmasına ait araç projesi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Kesin olmayan iddiaların konusu ise firmanın üzerinde çalıştığı Project Titan isimli aracın önümüzdeki senelerde piyasaya sürüleceği.

Apple’ın Ürettiği Araç İddiaları 2020 1 – project titan
Project Titan’a Ait Konsept Tasarım

Project Titan nedir

Birçok insanın hakkında konuştuğu bu araç dünyanın ileri gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple’ın üzerinde çalıştığı elektrikli araç projesi. Uzun süredir hakkında konuşulan ve iddialar ortaya atılan bu aracın tamamı ile elektrikli bir araç ve otonom sürüş gibi teknolojilere sahip olması bekleniyor. Elektrikli araç sektöründe ilgi görülen arabalar arasına girmesi beklenen bu aracın çıkış tarihi gibi merak edilen konularda yeni iddialar ortaya atıldı.

Apple’ın Project Titan isimli aracı ne zaman piyasaya sürülecek

Kesin olmayan iddialar sonucunda bu aracın çıkış tarihi gibi bazı konularda bilgiler elde edildi. Yapılan açıklamalara göre Project Titan isimli aracı Apple firmasının 2024 yılında bitireceği bu tarihin 2025’e uzayabileceği öne sürüldü. Bugüne kadar aracın çıkış tarihi ile ilgili birçok iddia atılması ile beraber bu açıklamalar diğerlerine göre daha inandırıcı duruyor. Birçok kişi bu aracın 2023 yılından önce çıkarılamayacağını düşünüyor.

Apple’ın Ürettiği Araç İddiaları 2020 2 – apple
Apple

Project Titan farklı bir marka adı altında piyasaya sürülebilir

Aracın çıkış tarihi ile ilgili yapılan açıklamalarda bu aracın farklı bir marka adı altında çıkacağı iddiaları da öne sürüldü. Yani Apple firmasının üzerinde çalıştığı bu araç farklı markaya ait bir model olarak piyasaya sürülebilir. Bu iddiaların doğruluğuna dair bir kanıt olmaması ile beraber Apple, araç sektöründe başarılı bir firma ile bir işbirliği yaparak daha başarılı bir proje ortaya koyabilir. Farklı bir neden olarak bu sektörde özellikle Tesla gibi firmalar ile rakip olmak konusunda henüz markanın hazır olmaması sebebi ile firmanın firmasının böyle bir hareket yapması mümkün. Eğer böyle bir işbirliği olursa bu işbirliğinin hangi marka ile yapılacağına dair henüz bir bilgi bulunmamakta.