Bir Çocuk E-Spor Takımı İle Anlaştı

e-spor

8 yaşındaki profesyonel E-Spor oyuncusu

Henüz 8 yaşında olan Fortnite oyuncusu Joseph Deen Team 33 isimli takımı ile anlaşma imzaladı ve Team 33’ün yeni profesyonel oyuncusu oldu. Joseph Deen Dünya’da bir E-Spor takımı ile anlaşma imzalayan en küçük profesyonel oyuncu oldu.

Küçük oyuncuya büyük ödeme

8 yaşındaki profesyonel oyuncu Joseph Deen anlaşma yaptığı ve yeni üyesi olduğu Team 33 isimli E-Spor takımından büyük bir anlaşma bonusu aldı. Team 33’den Joseph Deen’e anlaşma sonucunda değeri 5 bin Doların üzerinde olan bir oyuncu bilgisayarı ve bunun yanında 33 bin Dolarlık bir ödeme yapıldı.

Bir Çocuk E-Spor Takımı İle Anlaştı 1 – joseph deen
Joseph Deen

Joseph Deen’den açıklama

Joseph Deen anlaşma ardından yaptığı açıklamada; hayallerinin gerçek olduğunu söyledi ve yaşı nedeniyle takımlar tarafından ciddiye alınmadığını, Team 33 takımının ise 2 yıldır onu incelediğini belirtti. Küçük oyuncuyu 6 yaşındayken incelemeye başlayan Team 33, 2 yıldır Joseph Deen’e Fortnite oyunu için eğitim veriyordu.

Bir Çocuk E-Spor Takımı İle Anlaştı 2 – fortnite
Joseph Deen Fortnite Oynarken

E-Spor’a ilgi arttı

Daha önceden çok ilgilenilmeyen sektöre son dönemlerde ilgi oldukça yükseldi. Ünlü oyunları profesyonel olarak oynayan oyunculardan oluşan takımların birbirleri ile yaptıkları maçlar ve rekabetleri birçok oyuncunun ilgi odağı oldu.

Ülkemizde de bu alana verilen ilginin artması ile birlikte bu alanda yarışan takımlarımızdan büyük başarılar gelmeye başladı. Yaygınlaşması ile verilen ödüllerin ve kazancın arttığı sektöre gün geçtikçe daha yoğun bir ilgi oluşmakta.