CD Project’den, Cyberpunk 2077 İtirafı

cyberpunk 2077

Oyun dünyasının gündemi Cyberpunk 2077 hakkında yapılan eleştiriler ve gelen kötü yorumlara en sonunda yapımcıdan cevap geldi. Eski nesil konsollarda birçok hata ile karşılaşılan oyunun yapımcısı CD Project Red, eski konsollar için fazla vakit ayıramadıklarını söyledi.

CD Project’den, Cyberpunk 2077 İtirafı 1 – cd project 1
CD Project Red

Cyberpunk 2077

Oyun dünyasında gündeme oturan bu oyun CD Project Red tarafından 7 yıl önce duyuruldu ve oyuncularda 7 yıl boyunca büyük bir beklenti oluşturdu. Oyunu bekleyen milyonlarca oyuncu geçtiğimiz günlerde çıkan oyunu hemen alıp hikayesini oynamaya başladılar. Oynayış süresi açısından dikkat çeken oyunun hikayesi yaklaşık 200 saat sürüyor ve oyun içinde birçok yan görev ile karşılaşıyorsunuz. Yıllardır beklenen oyunun çıkışı ile birlikte oyun birçok içerik üreticisi tarafından da oynanmaya ve paylaşılmaya da başlandı. Çoğu oyuncudan ‘’ beklediğimize değdi’’ yorumunu alan Cyberpunk 2077 oyunu birçok kötü yoruma ve ağır eleştiriye de maruz kaldı.

Yapımcıdan açıklama geldi

Yakın zaman önce çıkan ve oyun dünyasının gündemine oturan Cyberpunk 2077 oyununa birçok olumlu ve olumsuz eleştiri yapıldı. Özellikle eski nesil konsollar için yayınlanan sürümdeki hatalar nedeni ile birçok PS 4 ve Xbox One oyuncusu isyan etti. Bu konular hakkında açıklama yapan CD Project Red firması yetkilileri, eski nesil konsollar için fazla vakit ayıramadıklarını itiraf etti.

CD Project’den, Cyberpunk 2077 İtirafı 2 – cp hatalar
Cyberpunk 2077’de bulunan bir kaplama hatası

Konsol oyuncularından şikayetler gelmeye devam ediyor

Oyunun eski nesil konsollar için çıkan sürümünde karşılaşılan hatalar PS 4 ve Xbox One oyuncularını isyan ettirdi. Eski nesil konsollarda birçok teknik ve kaplama hatası ile karşılaşan oyuncular hayal kırıklığına uğradıklarını söylediler. PC oyuncuları tarafından oldukça beğenilen ve yüksek kalite ile oynanan oyunu konsollarda oynayan ve bu durumlar ile karşılaşan oyuncuların isyanları sonucunda şirket konsol oyuncularından iade almaya başladı.

Güncellemeler ile hataların düzeltileceği açıklandı

Konu hakkında açıklama yapan yapımcı firma konsollar için yeterli vakti ayıramadıklarını söylemeleri ile beraber konsol oyuncuları için gelecek güncellemeler ile hataları düzelteceklerini bildirdiler.