Cyberpunk 2077, Store’dan Kaldırıldı

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, Hayal Kırıklığı

Yakın zaman önce piyasaya sürülen ve oyun dünyasının gündemine yerleşen CD Project Red yapımı Cyberpunk 2077 oyunu konsol oyuncuları tarafından çok fazla tepki görmüştü. Gelen tepkilerin hala devam etmesi üzerine iade yapmaya başlayan Playstation Store’dan, Cyberpunk 2077 oyununun satışı durduruldu.

Cyberpunk 2077, Kötü Yorumlanıyor

Birçok oyuncunun yıllardır beklediği ve çıkış tarihinin sürekli ertelenmesi nedeni ile isyan ettiği Cyberpunk 2077 oyunu yakın zaman önce çıkış yaparak yıllardır bekleyen oyuncuları mutlu etti ve birçok oyuncu tarafından oynanmaya başladı.

Cyberpunk 2077, Store’dan Kaldırıldı 1 – cdpr
CD Project Red

Oyunun PC sürümünü oynayan oyuncuların birçoğundan olumlu yorumlar alan ve beğenilen oyun, konsol oyuncularına büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Playstation 4 ve Xbox One üzerinden oyunu oynayan konsol oyuncuları birçok hata ile karşılaştı ve oyunun geliştiricisi CD Project Red firmasına tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerin firma oyunculardan özür dilemiş ve oyunun eski nesil konsollar için olan sürümlerine gerektiği kadar önem vermediklerini itiraf etmişlerdi. Oyunu oynayan yeni oyunculardan da, oyun kötü yorum almaya devam ediyor.

Birçok iade gerçekleşti

Konsol oyuncularından gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamalarda oyunculardan özür dileyen yapımcı konsol oyuncularının oyunu iade edebileceklerini de bildirmişti. Bunun üzerine oyundaki hatalar nedeni ile birçok konsol oyuncusu oyunu iade etti. Oyunu oynamak isteyen oyuncular için oyunun yapımcısı CD Project Red, oyunun konsol sürümüne güncellemeler getireceklerini ve bu hataları düzelteceklerini belirtmişlerdi.

Cyberpunk 2077, Store’dan Kaldırıldı 2 – pc store
Playsatation Store

Oyunun satışı durduruldu

Oyunun konsol sürümü için gelen kötü yorumlar Playstation markasınıda etkiledi. Oyuncular birçok hata bulunan bu oyunun Playstation Store’da nasıl satışına izin verildiği sorusunu sorarak Playstation markasını da eleştirdiler. Bu eleştiriler ve gelen iadeler nedeni ile Playstation, oyun yapımcısı CD Project Red ile yaptıkları görüşmenin ardından Playstation Store üzerinden yapılan Cyberpunk 2077 satışlarını durdurdu. Oyunun yapımcısından bu olay üzerine yapılan açıklamada oyunun dijital satışlarına devam etmek için güncellemeler üzerinde çalıştıklarını, oyunu satın almak isteyenler için oyunun fiziksel sürümlerinin mağazalarda satışına devam edildiğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda konsol oyuncularının oyunu iade edebilecekleri hatırlatıldı.