Dolandırıcılar İzmir Depremini Hedef Aldı

hacker

İnternet Dolandırıcıları İzmir Depremini de Hedef Aldı

İnternet dolandırıcıları tekrardan sahnede bundan önce Elazığ depremi gibi bir çok farklı olayda da vatandaşları kandırarak dolandırmıştı bu seferde İzmir’de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi deprem de 114 kişi hayatını kaybederken binden fazla kişide yaralandı.

İzmir’de meydana gelen deprem de bir çok ünlü ve yardım sever insan İzmir Depremin de etkilenenlere yardımcı olmak amacıyla maddi manevi yardım gerçekleştiriyor. İnternet dolandırıcıları bunları fırsat bilerek vatandaşlara “Gönüllü olmak ister misiniz?” Gibi sahte formlarla iletişime geçiyor. İnternet dolandırıcıları yaptıkları bu sahte formlar ile vatandaşların kişisel bilgilerini ele geçirmeyi hedefliyor olabilir.

izmir depremi

Anti Virüs Sistemlerinizi Aktif Hale Getirin

Telefonunuzda veyahut farklı bir elektronik cihazınızda anti virüs sistemlerinizi aktif bir şekilde kullanın elektronik cihazınıza inecek herhangi bir yazılımda sistemler sizi uyaracaktır ve olası bir güvenlik zafiyetine engel olacaktır. Siber güvenlik ve güvenlik açıkları hakkında ki haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

dolandırıcı

Zararlı Dosyalar İniyor

Size gelen herhangi bir mesaja veya farklı iletişim yollarından gelen formlara tıklamadan önce veyahut giriş yapmadan önce güvenliğini ve doğrulunu araştırın. Kısa bir zaman önce yaptığımız haberimiz de internet dolandırıcıları pandemi sosyal destek para yardımı adı altında vatandaşlara sms gönderiyor ve sahte bir site linki bırakıyor siteye giriş yapan kullanıcıların telefonuna .apk uzantılı bir dosya iniyor dosya çalıştırıldıktan sonra vatandaşların telefonlarına erişim sağlanabiliyor. Bunun hakkında ki haberimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

KAYNAK: lamerhaber.com / Lamer Haber