Donald Trump’ın Seçim Hesabı Hacklendi

trump

Donald Trump’ın Seçim Kampanyası Hesabı Hacklendi Milyonlarca Dolar Çalındı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı hesabı hackerlar tarafından hacklendi ve 2.3 milyon dolar çalındı. ABD Başkanı Donald Trump son zamanlarda bilgisayar korsanları tarafından zarar verici ve büyük saldırılara mağruz kalıyor bundan çok kısa bir süre önce twitter hesabı ve resmi sitesi hacklenmişti.

Dün yapılan haberlerde seçim kampanyası için kullandığı hesabı bilgisayar korsanları tarafından hacklendi ve milyonlarca dolar çalındı.

Banka Hesapları Hacklendi!

ABD’de Cumhuriyetçi Parti, önümüzdeki hafta yapılacak olan başkanlık seçimi öncesi banka hesaplarının bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğini ve 2.3 milyon dolar çalındığını duyurdu. Bilgisayar korsanları tarafından yapılan bu saldırının seçim kampanyasına ciddi ve büyük bir zarar verdiği açıklandı.

donald trump

FBI Araştırma Yapıyor

Cumhuriyetçi Parti, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Haber verdiklerini bu yapılan saldırılar ile ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatılacağını açıkladı.

ABD Başkanlık seçimleri öncesi yapılan anketlerde Joe Biden’ın şuanki ABD Başkanı Donald Trump’ın 7,2 puan önünde olduğu gözüküyor fakat Donald Trump arayı kapatmaya başladı.


Trump Saldırılardan Büyük Zarar Gördü

ABD Başkanı Donald Trump’ın yapılan saldırlardan büyük zarar gördüğü açık ara gözükmekte banka hesapları, siteleri ve twitter hesapları bu kadar kolay hacklenebiliyorsa büyük bir güvenlik zafiyeti var demektir Donald Trump hesaplarının veya sitelerinin güvenliğini kısa süre içinde sağlamazsa daha çok “Donald Trump Hacklendi !” Haberlerini alabiliriz.

fbi

Donald Trump 1 hafta içinde 3 kere hacklenen ilk başkan olarak rekor kırabilir !

Tam 1 hafta içinde twitter hesabı, resmi sitesi ve banka hesabı hacklenen ABD Başkanı Donald Trump büyük bir zarara uğradı.


ABD Başkanı Donald Trump hakkında ve hack haber içerikli diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.