Dream Games’e Büyük Yatırım

dream games

Dream Games kimdir?

Bir Türk oyun şirketi olan Dream Games henüz çok küçük bir kesim tarafından tanınıyor ve Android alanında çıkardıkları bir adet oyun bulunuyor. Royal Match isimli bu oyunun yapımcısı Dream Games şirketi henüz farklı bir oyun piyasaya sürmemiş olsa da ülkemizdeki insanların oldukça ümitlendiği ve dünya çapında başarılı olabilecek oyunlar geliştirebileceklerini düşündüğü bir şirket haline geldi.

2019 yılında 7.5 milyon Dolar değerinde bir yatırım alan Dream Games şirketinden, oyun sektöründe ülkemize göre oldukça büyük bir meblağ olan bu bütçe sayesinde üst seviyede bir proje beklentisi oluştu. İnsanların beklentilerini arttıran Dream Games hakkında yeni ortaya çıkan haberlerde oluşan yüksek beklentiyi katlayacak gibi gözüküyor.

royal match

50 milyon Dolar yatırım geldi

2019 yılında da 7.5 milyon Dolar yatırım alan Dream Games şirketine Index Ventures isimli bir İngiltere merkezli şirketin öncülüğünde 50 milyon Dolar yatırım yapıldı. 2019 yılında aldığı yatırımla bütçe anlamında diğer Türk şirketlere göre oldukça büyük bir şirket haline gelen bu firma yapılan bu yatırım ile birlikte beklentiyi iyice yükseltti.

Henüz sadece bir adet Android oyuna sahip bu şirketten yapılan yatırımlar ile insanlarda oluşan beklenti Dünya çapında başarılı olacak bir oyun çıkarmaları isteği oldu. Ülkemizdeki oyun sektörüne baktığımızda en yüksek rakamların bulunduğu konumda olan Dream Games tarafından piyasaya sürülmesi muhtemel bir oyun hakkında henüz bir bilgi bulunmamakta. Fakat 2 yıl içerisinde toplam 57.5 milyon Dolar yatırım alan bu mobil oyun şirketinden beklentiler oldukça yüksek.

index ventures

Türkiye’de oyun sektörü

Uzun yıllardır büyük başarılar elde edilememiş bu dev sektörde ülkemiz için özellikle son yıllarda hareketlenmeler yaşanıyor. Genellikle küçük grupların ya da kurulan küçük şirketlerin oyun çıkardığı ve kısa süre gündemde kalan başarılı oyunlar 2020 ve 2021 yıllarında sayı artışını yakalamış bulunmakta.

Özellikle Türk Twitch yayıncıları ve Türk Youtuber’ların oldukça destek verdikleri bu sektörde yakın zamanda en azından başlangıç için oldukça iyi oyunlar gündem olmayı başardı.

Birçok içerik üreticisinin oynayıp incelediği Erzurum ve Potentia isimli oyunlar her ne kadar karşı eleştiriler alsa da bu alan ile ilgilenen birçok kişiyi memnun etti ve beğenildi.

Ülkemizde gelişen oyun sektörü vehttp://potentia ortaya çıkan başarılı oyunlar birçok kişiyi heveslendirdi ve bu yatırım haberi ile bu sayı daha da artacak gibi gözüküyor.

50 milyon dolar yatırım