EA Battlefield 6 Oyununu Duyurdu

battlefield-altı

EA Yeni oyunu Duyurdu

Dünyanın en büyük oyun üreticisi Electronik Arts, Battlefield serisinin yeni oyununu duyurdu. EA tarafından yapılan açıklamalarda ünlü oyun serisi Battlefield’ın 6. oyununun 2021 yılının sonbaharında çıkacağı öğrenildi.

ea

Battlefield Yeni Serisi Çıkıyor

Electronik Arts’ın dün yaptığı toplantıda Battlefield serisinin yeni oyunu hakkında birkaç açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda Battlefield 6 oyununun önümüzdeki yılın sonbahar mevsiminde çıkacağı bilgisi verildi. EA tarafından yapılan açıklamalarda oyun tarihi dışında Battlefield oyununun yeni nesil vizyonu hakkında açıklamalar da yapıldı ve bu konuya dikkat çekildi. Yapılan ‘‘yeni nesil oyun’’ açıklamalarına bakıldığında oyununun yayınlanacağı platformlar henüz açıklanmamış olsa da serinin yeni oyununun sadece yeni nesil konsollar ve bilgisayara çıkma olasılığı yüksek.

Battlefield

Oyun Sürekli Geliştirilecek

EA’in oyunun geliştirilmesi ile ilgili DICE tarafından daha önce görülmemiş bir Battlefield oyunu geliştirildiği, yeni nesil konsollar ile gelişen özelliklerin Battlefield’ın yeni oyunu için yeni nesil vizyon sunulması olanağının mümkün olduğu ifadelerini kullandı. Oyunun testlerinin yapılmaya devam edildiği ve olumlu sonuçlarla karşılaşıldığı söylendi.

EA tarafından yapılan açıklamalarda ‘’yeni nesil’’ ifadesinin sıkça kullanılması nedeni ile Battlefield serisinin yeni oyununda daha gerçekçi grafikler ve yenilenmiş oyun mekanikleri beklenmekte. Bu açıklamalar ile oyuncular daha iyi bir Battlefield deneyimi için 2021 yılını sabırsızlıkla beklemekteler.