EA’dan açıklama, FIFA Online 4 Türkiye’de

ea açıklama FIFA online 4 türkiyede

FIFA Online 4, Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük oyun firmalarından ve FIFA oyunun yapımcısı olan Electronic Arts, FIFA temalı yaptığı açıklamada FIFA Online 4 oyununun artık Türkiye’de de oynanılabileceğini duyurdu.

Electronic Arts açıklaması

Dünyanın en ünlü oyun firmaları arasında bulunan Electronic Arts yakın zaman önce yaptığı basın açıklamasında FIFA ile ilgili birkaç konuya değindi ve bu konulardan biri ülkemizdeki oyuncuları sevindirecek bir haber oldu.

ea sports fıfa

Yapılan açıklamada EA, FIFA 21 oyununun oldukça başarılı bir şekilde devam ederek en çok satanlar listesinde bulunduğunu belirtti ve EA Sports FIFA’nın tüm dünyada daha da çok popülerleşeceğinin sinyalini verdi.

Yapılan açıklamada FIFA Online 4 hakkında yeni haberler veren EA, FIFA Online 4 isimli oyununun 15 yeni ülkede daha yayınlanacağını bildirdi. İlk kez yayınlanacak ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğu bu haber ülkemizde birçok oyuncuyu sevindirdi ve meraklandırdı.

FIFA Online 4 nedir?

2018 yılında ilk kez yayınlanan FIFA Online 4 oyununu FIFA 18 oyununun çevrim içi versiyonu olarak tanımlayabiliriz. FIFA 18 oyununun üzerine geliştirilen FIFA Online 4 oyunu, FIFA oyuncularının oyun içi para birimleri ile oyuncular arası transfer pazarı üzerinden satın aldıkları oyuncu kartlarıyla oluşturdukları takımlardan oluşmakta. Oyuncular oyun içerisinde oluşturdukları bu takımlar ile farklı oyunculara karşı müsabakalara çıkıyor ve aldıkları galibiyet başına oyun içi ödüller kazanıyorlar.

fıfa online 4

İçerisinde oyuncular arası özel turnuvalar ve etkinlikler düzenlenen oyunda, FIFA Online World Tour kullanımı ile oyuncu performansları global sıralamayı etkiliyor ve kaydediliyor.

Ne zaman yayınlanacak

Yapılan açıklamada FIFA Online 4’ün yayınlanacağı ülkeler açıklansa da bu ülkeler için oyunun yayınlanacağı tarih ile ilgili bir bilgi verilmedi. EA tarafından bu ülkeler için yayın tarihi açıklamasının yakın zamanda yapılması bekleniyor.

electronic arts

Sistem gereksinimleri nedir?

Oyunun Türkiye’de yayınlanacağının öğrenilmesi ile akıllarda ‘’sistem gereksinimleri nedir acaba’’ sorusu oluştu ve oyuncular bu soruya cevap aramaya başladı. FIFA serisinin oyun mekanikleri ve grafiklerinden biraz daha düşük özellikleri olan FIFA Online 4’ün oyuncuları korkutacak sistem gereksinimleri bulunmuyor.

Orta düzeyde bilgisayarlar üzerinde rahatça oynanılabilecek olan FIFA Online 4 düşük sistemler üzerinde oynanılsa da kasma sorunları yaşatabilir.