Elon Musk’ın Starlink Projesi Dikkat Çekti

starlinkworld

Starlink Projesi Başladı

Ünlü işadamı Elon Musk tarafından başlatılan Starlink projesi beta sürümü ile kullanıcılar tarafından denenmekte. Üzerine büyük hedefler kurulan Starlink projesinin deneme aşamasında olan kullanıcılar Starlink projesinin bu alana yön vereceğini düşünüyorlar ve internet hızlarının üst seviyede olduklarını söylüyorlar.

elon musk

Tüm Dünyaya İnternet Gelecek

Ünlü girişimci iş adamı Elon Musk tarafından kurulan Starlink şirketi ile Elon Musk tüm dünyanın internet sağlayıcısı olmayı hedefliyor. Ünlü girişimcinin bu projesi yapılan ilk denemelerde kullanıcılar tarafından olumlu düşünceler topluyor. Henüz beta halinde denenen proje, deneyen kullanıcıların yorumlarına göre Starlink projesinin büyük hedeflerine emin adımlarla yol aldığı görülüyor.

ABD’de yaşayan bir Starlink açık beta katılımcısının paylaştığı internet hızı dikkatleri çekti. Starlink’in açık beta sürümünü kullanan katılımcı 174mbps indirme ve 33mbps yükleme hızı aldığı fotoğrafı paylaşması ile projenin hedefine ulaşacağı düşüncesini ‘’Starlink, oyunu tamamen değiştirecek’’ yorumunu yaparak açıkladı. Starlink’in farklı açık beta katılımcıları bu iddiaları doğruladı ve diğer katılımcıların da internet hızlarının bu oranlarda olduğu öğrenildi. Katılımcılar Starlink ile ilgili yaptıkları yorumlarda ABD’de bulunan internet kullanıcılarının %95’inden daha hızlı internete sahip olduklarını belirttiler.

veri

Türkiye’den Müşteri Potansiyeli Yüksek

Kullanıcıların memnuniyetini kazanan Starlink projesinin geliştirilmesi ile çok daha iyi sonuçlar alınması ve birçok internet kullanıcısının Starlink’i tercih edilmesi bekleniyor. Projenin başarılı olması ve hedeflendiği gibi tüm dünyaya yayılması ile Türkiye’den de birçok Starlink müşterisi olması bekleniyor. Ülkemizde bulunan internet servis sağlayıcılarından memnun olmayan birçok kullanıcı yüksek fiyatları umursamadan kesintisiz ve hızlı internete sahip olmak istiyor. Hem yüksek ücretli hem de ortalamaya göre yavaş olan ve kesintiler yaşanan internetten şikayetçi olan Türk internet kullanıcıları bu projenin ülkemizde de bulunmasını merakla bekliyor.