En Çok Oynanan Oyunlar 2021

game

En çok oynanan oyunlar, mobil ve bilgisayar olmak üzere karışık liste yapacağız. Oyun dünyasın da birçok oyun bulunurken bazı oyunlar gerek kaliteleriyle gerekte reklamlarıyla ön plana çıkmış ve dünya üzerinde en çok oynan oyunlar bunlardan bazıları olmuştur. Herkes listeyi ufakta olsa tahmin edebilecek çünkü listede ki oyunların çoğu neredeyse herkes tarafından bilinmektedir fakat popüler olup da bazı kesimler tarafından bilinmeyen oyunlarda vardır. Aşağıda oluşturulan liste de bulunan en çok oynanan oyunlar tamamen karışıktır herhangi bir istatistik göz önüne alınmamıştır. Tek göz önünde bulundurulan istatistik oyunun popülerliğidir.

  • Grand Theft Auto V (GTA 5)
En Çok Oynanan Oyunlar

En çok oynanan oyunlar, GTA serisinin en son çıkan oyunu ve en gelişmiş oyunudur gerek online oynanma özelliği olsun gerekte grafikleri olsun oyun dünyasında ki en iyi açık dünya oyunudur. GTA 5 17 Eylül 2013 tarihinde yayına sokulmuştur. GTA 5’in hikayesi ve farklı karakterlerde oynanabilir olması oyuncaların en sevdiği özelliklerinden bazılarıdır. GTA 5’de farklı oyun modları bulunmaktadır bunlar eşli oynanış, oyuncuya karşı oyuncu, tek oyunculu ve çok oyunculu olarak 4 moda ayrılır. En çok oynanan oyunlar, birçok kişinin çocukluk oyunu olan GTA serisi oyun dünyasında en çok oynanan oyunlar listesine kendini kazımıştır. Bir süre önce GTA 5 epic games üzerinden ücretsiz olarak alınabiliyordu Epic Games’in yaptığı bu kampanya çok büyük yankı uyandırmıştı. Şuan ise steam üzerinden %50 indirimli olarak 84,50 TL’ye satışa sunulmuştur.

  • Mount & Blade

En Çok Oynanan Oyunlar 2021 1 – mb

En çok oynanan oyunlar, yerli kişi ve firma ile yapılmış en iyi Türk oyunu diyebileceğimiz bir oyun Mount & Blade. Armağan Yavuz ve İpek Yavuz tarafından geliştirilen Türk oyun firması TaleWorlds tarafından yayınlanan Rol yapma, macera ve açık dünya oyunudur. Oyun ilk olarak 2004 yılında Warrider adında indirilebilir bir sürüm olarak yayınlanmıştır daha sonraları Mount & Blade adını almıştır. En çok oynanan oyunlar, Mount & Blade 2008’e kadar geliştirildikten sonra 2008 yılında yayınlandı daha sonra Mount & Blade Warband adında bir genişleme paketi yapılacağı duyuruldu. Genişleme paketi Warband 2010 yılında piyasaya sürüldü.

En çok oynanan oyunlar, Mount & Blade hakkında bilgi vermek gerekirse birçok genişleme paketi mevcuttur ve en iyi özelliği ise isteyen herkes bilgisi olan herkes oyuna mod uyarlayabilir. Oyun için şuan çıkmış 100’den fazla mod bulunmaktadır bunlardan en çok sevilenleri Osmanlı Modu, Selçuklu Modu, Kurtuluş Savaşı, Anneciğim Türk’ler ve Göktürkler modu. En çok oynanan oyunlar, tabi ki bu saydıklarım Türk oyuncular arasında en çok sevilen modlardan bazıları. Global olarak düşünecek olursak en çok sevilen modlar Diplomacy, The Last Days of The Third Age, A World of Ice and Fire ve Nova Aetas modlarıdır.

En çok oynanan oyunlar, Mount & Blade II: Bannerlord için konuşmak gerekirse oyuncuların en çok beklediği seridir tam 5 yılda çıkmıştır. 2016 yılında steam sayfası oluşturulmuştur 2019 yılında ise oyuna erken erişim hakkı tanınmıştır. En çok oynanan oyunlar, Mount & Blade II: Bannerlord 30 Mart 2020 tarihin de piyasaya sürülmüştür. Oyun yayınlandıktan sonra birçok Youtuber Bannerlord serisini çekmiştir. Bannerlord steam üzerinde %20 indirimli olarak 119,99 TL’den satışa sunulmuştur.

  • Cyberpunk 2077

En Çok Oynanan Oyunlar 2021 2 – cyberpunk

En çok oynanan oyunlar, CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve CD Projekt tarafından yayına sokulan bir rol yapma oyunudur. Cyberpunk 2077, Microsoft Windows başta olmak üzere şu platformlar için geliştirilmiştir; PlayStation 4, Staida, Xbox One, PC ve Xbox Series X.
En çok oynanan oyunlar, Cyberpunk 2077 10 Aralık 2020 tarihinde yayına sokulmuştur. Yayınlandıktan kısa bir süre sonra sosyal medyada ve oyun haber sitelerinde haberleri anlık olarak yapılmıştır. Cyberpunk 2077 steam üzerinden 249,00 TL’ye satın alabilirsiniz. Oyun biraz pahalı olmasına rağmen çok fazla kişi tarafından satın alınmıştır. Kısa bir süre içinde en çok oynananoyunlar listesine girmeyi başarmıştır.

  • The Forest

En Çok Oynanan Oyunlar 2021 3 – theforest

En çok oynanan oyunlar, Endnight Games tarafından hem geliştirilen hem de yayılanan hayatta kalma oyunudur. The Forest, Windows için 30 Nisan 2018 tarihinde, PlayStation 4 için ise 6 Kasım 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Oyunda tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki ayrı mod bulunmaktadır. Hayatta kalma oyunları arasında en iyi oyun diyebileceğimiz bir oyundur. Başlangıcı, grafikleri ve oynanış stili gerçekten çok profesyonel bir şekilde tasarlanmıştır. Döneminin en çok oynanan oyunlar listesinde kendine yer bulmuştur.

En çok oynanan oyunlar, oyunda ki karakterimiz Eric LeBlanc adında biridir. Oyunun başlangıcında bir uçak kazası geçirir ve biz (Eric LeBlanc) Uçak kazasından sonra kaçırılan oğlumuz Timmy’yi bulmak için hayatta kalmaya çalışırız. Oyunda yam yam gibi farklı karakterlerde bulunmaktadır yam yamlar oyunda bizlerden daha hızlı koşmaktadır ve daha fazla hasar vermektedir. Her zaman saldırgan olmasalar da %95 oranın da agresiflerdir ve saldırıya geçerler. En çok oynanan oyunlar, The Forest’ı steam üzerinden %50 indirimli olarak gayet makul bir fiyata 16,00 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu kadar kaliteli bir oyunun bu kadar ucuz olması da oyuncuları bir hayli mutlu etmektedir.

  • Assassin’s Creed: Unity

En Çok Oynanan Oyunlar 2021 4 – unity

En çok oynanan oyunlar, Ubisoft Montreal başta olmak üzere 10 farklı stüdyo da geliştirilen ve yayımcılığını Ubisoft’un üstlendiği tarihsel aksiyon-macera türünde ki oyundur. Assassin’s Creed sersinin bir oyunu olan Unity ilk olarak Kuzey Amerika’da 11 Kasım 2014 tarihinde yayınlanmıştır. Avrupa’da ise 13 Kasım 2014 tarihinde yani 2 gün sonra yayınlanmıştır. En çok oynanan oyunlar, tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere 2 adet farklı modu bulunmaktadır. Oyun 1789 yılında Paris’de geçiyor. Bir zamanlar muhteşem olan şehrin terör ve kaosa dönüşmesini konu almaktadır.

En çok oynanan oyunlar, oyun kısa zaman içerisinde çok popüler olmuş ve yüz binlerce kullanıcı kitlesine ulaşmıştır Assassin’s Creed serisinin en başarılı oyunlarından bir tanesidir. Oyunu steam üzerinden %70 indirimli olarak 40,50 TL’ye satın alabilirsiniz. En çok oynanan oyunlar, sistem gereksinimi olarak yüksek sistem gereksinimi gerekmektedir düşük sistemli bilgisayarlar ile oynamak hatalara ve performans düşüklüğüne sebep olabilir.

En Çok Oynanan Online Oyunlar

  • Apex Legends
En Çok Oynanan Oyunlar 2021 5 –

En çok oynanan online oyunlar, Apex Legends, Electronic Arts tarafından yayınlanan ücretsiz bir battle royale oyunudur. Oyun 4 Şubat 2019 tarihinde yayına hayatına girmiştir. En çok oynanan online oyunlar, kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesi yakalayan Apex Legends en iyi battle royale oyunları arasında kendisine yer bulmuştur. Oyunda farklı oyun modları bulunmamaktadır sadece çok oyunculu oyun modu ile oynamaktadır. PlayStation 4, Microsoft Windows ve Xbox One platformları için geliştirilmiş ve yayınlanmıştır.

Apex Legends ücretsiz bir şekilde indirilip oynanabilmektedir fakat steam üzerinden ücretli sürümlerini de satın alabilirsiniz. Ücretli sürümlerin listesi ve fiyatı şu şekildedir;

Apex Legends™ – Champion Sürümü (195,99 TL)

Champion sürümünde Apex Legends sizlere istediğiniz şekilde donanma şansı vermektedir bunun yanı sıra efsanevi deri ve efsanevi silah gibi özellikleri sunmaktadır.

Apex Legends™ – Pathfinder Edition (90,99 TL)
Pathfinder sürümünde oyun sizlere 1000 apex coin, yalnız bot rozeti, molotof kokteyli silah büyüsü, havoc rifle görünümü, ve pathfinder görünümü vermektedir.


Apex Legends™ – Octane Edition (90,90 TL)
Octane sürümünde sizlere 1000 apex coin, zehirli rozet, Arachnoid Charge Rifle görünümü, Violet Widow Gun Cazibesi ve Arachnoid Rush Octane görünümü özelliklerini sunmaktadır.


Apex Legends™ – Lifeline Edition (90,99 TL)
Lifeline sürümünde 1000 apex coin, koruyucu melek yaşam hattı görünümü, angel struck rozeti, Winged Guardian Sancağı ve Slain Flatline görünümünün Efsanevi Seçicisi özelliklerini vermektedir.


Apex Legends™ – Bloodhound Edition (90,90 TTL)
Bloodhound sürümünde 100 apex coin, Tormentor rozeti, Gazap Getiren Prowler görünümü, The Intimidator Bloodhound görünümü ve Duygu Impish Banner özelliklerini vermektedir.

Lifeline + Bloodhound paketini aynı anda satın alarak 3 kat daha fazla özelliğe sahip olabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için oyunun resmi İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Rust
En Çok Oynanan Oyunlar 2021 6 – rust

En çok oynanan online oyunlar, Rust steam üzerinden satışı gerçekleştirilen bir hayatta kalma oyunudur. Rust 11 Aralık 2013 tarihinde belirli platformlar için yayınlandı ve erken erişime açıldı. Oyun popülerliğini tam olarak 8 Şubat 2018 tarihinde kazandı. En çok oynanan online oyunlar, oyuna gelen yeni özelliklerden dolayı İnternet bağlantısı zorunlu hale getirildi, Rust en iyi hayatta kalma oyunları listesinin arasında kendine yer buldu. Oyun türü ise aksiyon, macera ve hayatta kalma olarak belirlendi. Rust’ı steam üzerinden %33 indirimli olarak 40,87 TL’ye satın alabilirsiniz. Rust en çok oynan oyunlar listesinde kendine yer bulmaya hak kazanmıştır

  • Battlefield 1
En Çok Oynanan Oyunlar 2021 7 – battlefield

En çok oynanan online oyunlar, Battlefield 1 birinci şahıs nişancı oyunudur ve I. Dünya Savaşını konu almaktadır. Oyun ilk olarak Electronic Arts tarafından 21 Ekim 2016 tarihinde yayına sokulmuştur. Oyunda tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki ayrı mod bulunmaktadır. En çok oynanan online oyunlar, oyun içerisin de ki ülkeler Osmanlı İmparatorluğu, Avusturya-Macaristan, Alman İmparatorluğu, ABD, Britanya İmparatorluğu, İtayla, Fransa ve Rusya’dır. Tarihi savaş oyunlarını seven herkesin mutlaka satın alıp oynaması gereken oyunlardan birisidir. Battlefield 1 Türkçe dil desteği sağlamaktadır. Oyunu steam üzerinden %75 indirimli olarak 69,99 TL’ye satın alabilirsiniz.

  • Valorant
En Çok Oynanan Oyunlar 2021 8 – valorant

En çok oynanan online oyunlar, Riot Games tarafından geliştirilen çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda ki karakterler dünya üzerinde ki ülkelerin kültürlerine uygun olarak tasarlanmış ajanlardır. Valorant tam olarak 2 Haziran 2020 tarihinde yayınlandı, daha önce beta sürümü yayınlanmıştı. En çok oynanan online oyunlar, Kısa zaman içerisinde birçok yayıncı Valorant’ı yayınlarında oynamaya başladı ve Valorant kemik bir kitle yakaladı.

  • Left 4 Dead
En Çok Oynanan Oyunlar 2021 9 – left4dead

En çok oynanan online oyunlar, Valve tarafından geliştirilen birinci şahıs hayatta kalma ve korku oyunudur. Left 4 Dead ilk çıkış tarihinden itibaren dünya üzerinde milyonlar tarafından oynanmıştır. Oyunumuzun konusu ise dünya üzerinden yayılan bir virüs yüzünden insanlar zombi benzeri vahşi yaratıklarına dönüşmektedir ülkelerin ordusu ise tüm yaratıkları öldürmeye yetememiş ve güvenli bölgeler oluşturmuştur. En çok oynanan online oyunlar, oyun güvenli bölgeye ulaşmaya çalışan 4 kişinin hikayesini anlatmaktadır. Karakterlerimiz sırasıyla şöyledir;

Bill: Eski bir Vietnam savaş gazisidir.
Louis: Bir BT Analiz uzmanıdır.
Francis: Kanun dışı bir motorcudur.
Zoey: Korku filmlerine ilgi duyan genç bir Üniversite öğrencisidir.

Oyun ilk olarak 17 Kasım 2008 tarihinde yayınlanmıştır. En son sürüm ise 18 Kasım 2009 tarihinde yani tam 1 yıl sonra yayınlanmıştır. En son sürümünün adı ise Left 4 Dead 2’dir. İlk oyun kadar ilgi görmüş ve milyonlar tarafından oynanmıştır. Left 4 Dead’i steam üzerinden %80 indirimli olarak 3,70 TL’ye alabilirsiniz. Left 4 Dead Bundle yani Left 4 Dead 2 ve Left 4 Dead’in aynı yerde olduğu paketi %85 indirimle 5,54 TL’ye satın alabilirsiniz. İndirimler 5 Ocak’a kadar geçerlidir.

Sizler için en çok oynanan oyunlar listesi hazırladık bir çoğu düşük bütçeli ve herkesin alıp oynayabileceği türden oyunlar.