En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021

netflix

En Güzel Netflix Dizileri

Dünya’da televizyon izleme alışkanlığı olmayan, televizyonlarda yayınlanan içerikleri klasik bulan ve yayın akışını takip etmek istemeyen bütün insanlar başta Netflix olmak üzere bu platformlara yöneldiler ve dizi, film içerikli platformlar son yıllarda milyonlarca izleyiciye ulaştı.

Bu platformların en ünlüsü ve en çok kullanıcıya sahip olan Netflix içerisinde özellikle pandemi dönemi nedeni ile kapanan sinemalar sayesinde neredeyse yapılan tüm filmler bu platform üzerinde yayınlanmaya başlandı ve insanlar istedikleri tüm filmlere Netflix üzerinden ulaşabilir hale geldiler.

En Güzel Netflix Dizileri


İçerisinde birçok içerik bulunan Netflix’te bu platforma özel dizilerde yayınlanıyor ve oldukça ilgi görüyor. Dizi izlemeyi sevmeyen insanlar bile bu kadar ünlenen bu dizileri bir şekilde izlemeye başlıyorlar ve dizi izlemeyi bir hobileri haline getiriyorlar. Bu kadar ünlenen ve beğenilen bu dizileri izlemeye başlamayan birçok insanda bulunmakta. Bu içeriğimizde ‘’En Güzel Netflix Dizileri’’ başlığı altında izlemeye değer ve birçok insan tarafından beğenilmiş dizileri listeleyeceğiz.

La Casa De Papel

papel

Son yıllarda tüm dünya da sesini duyuran bu dizi 2 Mayıs 2017 yılında yayınlanmıştır. İlk iki sezonunun çekilmesi ardından bitirilme kararı alınan La Casa De Papel dizisi, bir anda tüm dünyada yayıldı ve olağan üstü bir şekilde ilgi topladı. Dizi oyuncularının sosyal medya hesapları milyonlarca takipçiye ulaştı ve dizi tüm dünyada milyonlarca izleyici ile buluştu. Dizinin bu kadar ünlenmesi ardından Netflix tarafından dizinin devam etmesi istendi ve çok daha büyük bir bütçe ile Netflix desteğinde 3. sezon çekilmeye başlandı. Şu ana kadar 4 sezonu yayınlanan dizinin yakın bir zaman sonra Final sezonu olacak olan ‘’soygun sona eriyor’’ isimli 5. Sezonunun yayınlanması bekleniyor.

Milyonlar tarafından beğenilen ve sürekli en güzel Netflix dizileri listelerinde bulunan La Casa De Papel dizisi, çok zeki biri olan profesör lakaplı suç dehasının gözüne kestirdiği suçlular ile bir soyguncu çetesi kurması ile başlıyor. Şehir isimleri ile kodlandırılan bu çete üyeleri profesörün dışarıdan kontrolü ile İspanya Kraliyet Darphanesine rehineler ile birlikte kendilerini kilitliyorlar ve darphaneyi soyuyorlar.
Para kazanma dışında sisteme karşı koyan bu çete ile filmin işlediği bu konu tüm dünya da etkisini gösterdi. Farklı ülkelerde gerçekleşen bazı eylemlerde ve protestolarda dizinin ve soyguncuların simgesi olan Salvador Dali maskesi takıldı ve kırmızı tulum giyildi.

Narcos

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 1 – narcos 1

Birçok izleyici tarafından merakla izlenen bu dizi, döneminin en büyük suçlusu olan ve suç dünyasında gelmiş geçmiş en büyük suçlu olarak görülen Pablo Emilio Escobar Gaviria’nın hayatını anlatıyor.
Suç dünyasına basit araç soygunları kapkaç gibi suçları işleyerek giren Pablo Escobar yükselişi ile Kolombiya’da ki birçok askere rüşvet vererek adamı haline getirmiş ve kaçakçılık yapmaya başlamıştır. Kaçırdığı malları adamları sayesinde saklamaya bile gerek duymayan Escobar bir süre sonra uyuşturucu üretimine başlamış ve çeşitli yollar ile Miami’ye uyuşturucu kaçırmıştır.
Uyuşturucu işi ile çok hızlı şekilde zengin olan ve güçlenen Escobar, ABD tarafından gönderilen iki ajan nedeni ile Kolombiya ülke başkanı olma hayaline milletvekilliğine kadar yaklaşmışken veda etmiş ve hükümete savaş açmıştır.

Narcos dizisinin de büyük bölümü Escobar’ın uyuşturucu işi ile yükselişi ve hükümet ile olan savaşı anlatılmaktadır. Suç dünyasında gelmiş geçmiş en büyük suçlusu olarak görülen Pablo Emilio Escobar Gaviria aynı zamanda döneminin en zengin 7. insanı ve gelmiş geçmiş en zengin suçludur. Escobar’ın yaşadığı dönemdeki servetinin 30 milyar Dolar değerinde olduğu düşünülüyor fakat bu miktar bilinmeyen varlıklar ve paralar ile çok daha bir büyük bir miktar haline gelebilir.

El Chapo

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 2 – elchapo

Netflix’de oldukça ilgi gören diziler arasında olan El Chapo isimli bu dizi Joaquin Archivaldo Guzman Loera isimli uyuşturucu kartelinin hayatını anlatmaktadır. Tıpkı Pablo Escobar gibi tüm dünya tarafından aranmış ve en büyük suçlular arasında olan Joaquin Guzman şuanda ABD’nin Colorado eyaletindeki Florence kentinde bulunan ve dünyanın en güvenlikli hapishanesi olarak gösterilen ADX Florence hapishanesinde ömür boyu hapis cezasını çekiyor.


Meksikalı kartel Joaquin Guzman 1990’lı yıllarda yani 30’lu yaşlarında yükselmeye başlamış ve 2010’lu yıllarda suç dünyasının en ünlü isimleri arasında bulunmuştur. Dünyaca ünlü ve dünyanın en güçlü suçluları arasında bulunan Joaquin Guzman 1993 yılında polis tarafından yakalanmış ve hapse girmişti. Yaklaşık 7 yıl boyunca hapishanede kalan Joaquin Guzman 2001 yılında hapisten kaçarak işlerine devam etti.

Joaquin Guzman 2014 yılında tekrar yakalandı ve 2015 yılında hapishanenin banyosunun altından hapishaneye 1.5 kilometre uzaklıktaki eve bağlı kazılan tünelden kaçtı. 1 yıl daha kaçak hayatı süren El Chapo 2016 yılında tekrar yakalandı ve tüm tutukluluk, yargı süreçleri ardından ABD’ye iade edildi.


Joaquin Guzman’ın hapiste olmasına rağmen suç işlemeye devam eden El Chapo karteli, 2019 yılında Juaquin Guzman’ın oğlunun yakalanması ile kişiyi yakalayan polisi 150 uzun namlulu tüfekler ile tarayarak öldürdüler ve polisin üzerinden 150 adet mermi çıktı. Meksika’nın birçok bölgesinde polis ile çatışan kartelin durması için Meksika başkanı yakalanan Ovidio Guzman Lopez’i serbest bıraktı. Netflix’in El Chapo dizisinde de Dünyaca ünlü bu suçlu, Joaquin Guzman’ın hayatı ve El Chapo kartelinin işlediği suçlar anlatılmakta.

The Queen’s Gambit

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 3 – queen

Son zamanlarda Netflix’te en çok ilgi çeken ve milyonlarca insanın izlediği Queen’s Gambit 9 yaşından itibaren satranç oynamaya başlayan bir kızın yetenekleri ile dünyanın en iyi satranç oynayan kişisi olma yolunda geçen hikayesi anlatılıyor. Hedefi dünyanın en büyük satranç oyuncusu olmak olan Elizabeth Harmon isimli bir karakterin hayatı anlatılan bu dizide satranç oyununa yönelik dikkat çekici bir konu işleniyor.

Dünyanın en iyisi olmaya çalışan Elizabeth’in yaptıklarından ve diziden etkilenen milyonlarca kişi dizi sayesinde satranç oyununa ilgi duymaya başladı. İnsanlar üzerinde büyük etki bırakan ve satranç takımı satışlarını yüksek miktarda arttırabilen bu dizi de en Güzel Netflix dizileri arasında yer almakta. Birçok insanı satranç öğrenmeye iten ve oyunu bilenleri şaşırtan sahnelerden oluşan bu dizinin satranç sahneleri 1985 yılında dünyanın en iyi satranç oyuncusu ödülünü kazanan Gary Kasparov tarafından oluşturulmuştur. İnsanlarda satranç gibi önemli bir zeka ve strateji oyununa merak uyandıran ve insanları güzel bir alana yönlendiren bu diziyi aktif olarak milyonlarca izleyici izlemeye devam etmekte.

Dark

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 4 – dark

Alman yapımı bir Netflix dizisi olan Dark, zamanda yolculuk temalı karmaşık bir konuyu işliyor. Yine birçok en güzel Netflix dizileri listesinde bulunan hatta bazı listelerde birinci olarak görülen Dark, ormanda dolaşan bir grup gencin arasından birinin kaybolması ile başlamakta.

Bir mağara girişinde kaybolan genç polisin araştırmaları sonucunda bulunamıyor ve dizideki karakterler tarafından mağarının keşfedilmesi ile zamanda 33 yıl ileri ve 33 yıl geri gidebilen bir zaman makinesi keşfediliyor. Bu zaman makinesi ile dizideki karakterler arasında, yapılan zamanda yolculuklar sayesinde karmaşık bir ilişki tablosu yer alıyor ve paralel evrenin de bu zamanlara dahil olması ile seyircinin anlaması için oldukça düşünmesi gereken bir karmaşıklık diziyi sürdürüyor.
Dünya genelinde popüler olan ve Netflix’in en çok beğenilen dizileri arasında ilkler içerisinde bulunan Dark milyonlarca seyirci tarafından izlenmeye devam ediyor.

Black Mirror

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 5 – blackmirror

Netflix’in en çok en çok dikkat çeken dizileri arasında ve en güzel Netflix dizileri listelerinin birçoğunda yer alan Black Mirror dizisi dünyanın gidişatını ve teknolojinin insanlığa etkilerini anlatıyor.
Toplumu ele alan ve hayatımızda yani dünyada yaşanılan değişiklileri bilim kurgu öğeleri ile anlatan bu dizi her bölümünde izleyiciye ayrı bir senaryo ve ayrı bir oyuncu ekibi sunuyor. Aynı senaryodan ve aynı oyuncuların yaşadıklarından çabuk sıkılan izleyiciler için oldukça dikkat çekici olan bu dizi teknolojik gelişmelerin gelecekteki etkilerini ve yaşanabilecek olasılıkları izleyicilere sunuyor.

Günümüzde oldukça gelişen ve her geçen gün çok daha üst seviyelere ulaşan teknolojilerin insanlık yararına her geçen gün daha mı iyi olacak, yoksa gelişen bu teknoloji insanlığı ve dünyayı olumsuz mu etkileyecek konusu dizide yoğun bir şekilde işleniyor.

Stranger Things

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 6 – stranger

Türü bilim kurgu ve korku olarak geçen Netflix’in gözde dizilerinden Stranger Things. Türkçe karşılığı “Yabancı Şeytanlar” olan bu dizi Neftlix’te en çok izlenen ve en çok sevilen dizilerden birisidir. Konusu ise bir hayli şaşırtıcı ve sürükleyicidir.

Ulusal bir araştırma labaratuvarı Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırmalar yaptığı sanılırken gizli olarak paranormal ve doğaüstü alanlarda insanlar üzerinde tehlikeli olabilecek denemeler yapmaktadırlar. Yaptıkları bir deney sonucu yanlışlıkla alternatif evrenlere açılan bir portal yaratırlar ve macera burada başlar.
İlk bölümünü 15 Temmuz 2016’da yayınlayan başarılı dizi toplamda 3 sezondan oluşmaktadır ve günümüzde de çekimleri devam etmektedir.

Bilim kurgu sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken dizilerden birisidir. Netflix’te de birçok kişi tarafından izlenmiş ve takdir edilmiştir.

Elite

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 7 – elite

Gerilim ve drama türündeki İspanyol dizi Elite en çok izlenen Netflix dizileri arasında kendine yer edinmiştir. Konusu, üç arkadaşın okulda başlayan olaylardan zaman içinde etkilenerek gösterdiği değişimleri konu almaktadır. Dizinin ilk bölümü 5 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Toplamda 3 sezon 24 bölümden çekilen dizi günümüz de halen devam etmektedir. Gösterim süresi ise 47 dakika ve 57 dakika arası olarak belirlenmiştir.

Dizi hakkında daha detaylı bilgi almak için Netflix resmi İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sex Education

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 8 –

Türkçe karşılığı “Sex Eğitimi” olan bu dizi ilk olarak 19 Ocak 2019 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi türü ise komedi ve dramdır. Şuana kadar 16 bölüm 2 sezon çekilmiştir ve dizinin çekimleri halen devam etmektedir. Başrol listesi ise kalabalıktır başrolde tam olarak 16 oyuncu bulunmaktadır. Konusu ise, Özgüvensiz olan Otis’in annesinin kendisinin cinsel yaşamıyla ilgili müdahale etmesine verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. En güzel netflix dizileri listesi arasında kendilerine yer edinmeyi başarmışlardır.

Komedi ve dramın bir arada olduğu bu ilginç dizi en çok izlenen diziler listesi arasında kendine yer bulmuştur. Gösterim süresi ise 46 dakika ve 52 dakika arasındadır. Daha fazlası için dizinin Netflix sayfasını inceleyebilirsiniz.

Lucifer

En Güzel Netflix Dizileri Listesi 2021 9 – lucifer

Lucifer, toplamda 5 sezon 75 bölüm süren inanılmaz bir dizidir. İlk bölümü 25 Ocak 2016 tarihinde yayınlanmıştır son bölümü ise 8 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanarak dizi son bulmuştur. Netflix’in en başarılı ve en çok izlenen dizileri arasındadır. Dizinin türü ise “Fantastik” olarak belirlenmiştir.

Cehennemin efendisi olan Lucifer (Şeytan) Bir süre sonra sıkılır ve rahat bir hayat sürmek için Los Angeles’de “Lux” adında bir mekan açmak ister. Fakat kardeşi (melek) ve babası (Tanrı) Lucifer’i rahat bırakmayacaktır. İnanılmaz bir konuya ve kurguya sahip olan Lucifer tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizileri arasına girmeyi başarmıştır. Fantastik türünde ki dizileri seven kişilerin mutlaka izlemesi gereken dizilerden bir tanesidir.

Sizler için en güzel netflix dizileri listesini derledik. Daha bunun gibi birçok liste istiyorsanız yorumlarda belirterek bizlere öneride bulunabilirsiniz.