En İyi Oyun Siteleri

oyun

En iyi oyun siteleri

Bu yazımızda uzun süredir birçok kişi tarafından kullanılan ve en çok beğenilen oyun sitelerini ‘’en iyi oyun siteleri’’ başlığı altında listeledik.

Günümüzde oldukça gelişen ve milyonlarca kişiye hitap eden oyun sektörü Steam, Epic Games gibi platformlar sayesinde oldukça para kazanılan ve oldukça fazla kişi tarafından para harcanılan bir alan olmuş durumda. Birçok ünlü firmanın oyun ürettiği ve birçok başarı elde eden bu sektörün bu kadar fazla kişiye hitap etmediği zamanlarda genellikle küçük yaşlardaki çocuklar tarafından internetteki oyun siteleri kullanılmaktaydı.

Bu oyun sitelerinde birçok kategoride oyun ücretsiz olarak sunulmakta ve hala daha birçok kullanıcısı bulunmakta. Günümüzde büyük şirketlerin ürettiği oyunlar kadar kaliteli olmayan fakat geçmişte birçok kişiyi en az bu oyunlar kadar eğlendiren bu oyun siteleri özellikle yaşı küçük çocuklar için çok güzel bir eğlence aracı.

Oyunskor

en iyi oyun siteleri

Oyun siteleri arasında en çok sevilen ve ismi birçok kişinin aklına kazınan Oyunskor, 2012 yılında açılmış ve genellikle ilkokul çağlarındaki küçük çocuklara yönelik oyunlar paylaşan bir site olmuştur.


Birçok kategoride mini game tarzında birçok oyun yayınlayan bu site, oyun sitesi üzerinden oyun oynamak isteyen kişilerin hala en çok kullandığı sitelerden biridir. Birçok kişiye göre Oyunskor, Türkiye’de ki en iyi oyun siteleri listesinin başında yer alır.

Kraloyun

En İyi Oyun Siteleri 1 – kraloyun 1

Oyun siteleri arasında yine bir efsaneye dönüşmüş Kraloyun, tıpkı Oyunskor gibi birçok kişi tarafından kullanılan ve bazı çocukların saatlerce vakit geçirdiği siteler arasındaydı. Kraloyun, çocuklara yönelik binlerce flash oyun ve birçok kategoriye sahip bir oyun sitesi olarak tanınmaktadır ve hala birçok kişinin oyun sitesi dendiğinde aklına gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Kraloyun da ülkemizin en iyi oyun siteleri listesinin başında yer almaktadır.

Miniclip

En İyi Oyun Siteleri 2 – miniclup

2001 yılında kurulan İsviçre merkezli Miniclip firması, aktif olarak dünyanın en çok kullanılan oyun sitesidir. Dünya çapında en iyi oyun siteleri arasında ilk sıralarda bulunan Miniclip, ülkemizde de en çok kullanılan oyun siteleri arasındadır.

2001 yılında kurulan ve kurulduğu dönemden itibaren işine başarı ile devam eden bu firmaya ait hisselerin büyük bir kısmı 2015 yılında Tencent tarafından satın alınmıştır. Akabinde ki yıllarda da Miniclip mobil alanda başarı göstermiş ve bir konsol oyunu piyasaya sürmüştür.

1001 Oyun

En İyi Oyun Siteleri 3 – 101oyun

Birçok ücretsiz oyunu tek bir alanda toplayan ve insanlara sunan bir oyun sitesi daha olan 1001 Oyun, aynı zamanda emilatör görevi De görmektedir. Bu sitede Subway Surf, Piano Tiles gibi mobil oyunlarda bulunmakta ve emilatör gerekmeden oynanabilmektedir.

Agar.io

En İyi Oyun Siteleri 4 – agario

Agar.io isimli oyun sitesi diğer siteler gibi birçok oyuna ulaşabildiğiniz bir site değil aksine tek bir oyunu oynayabildiğiniz bir sitedir. Agar.io isimli bu oyunda küçük bir daire olarak oyuna başlarsınız ve serverin en büyüğü haline gelmeye çalışırsınız.
Bir dönem birçok içerik üretici tarafından oynanmış olan ve ünlenen bu site milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve uzun bir süre popüler olmuştur. Bu sitenin popülerleşmesi ardından daha fazla ‘’io’’ oyunu üretilmiş ve daha fazla bu tarz site piyasaya çıkmıştır.

Slither.io

En İyi Oyun Siteleri 5 – slither.io

Tıpkı Agar.io gibi bir site olan Slither.io isimli sitede küçük bir yılan olarak başladığınız bir oyun bulunur. Bu oyunda yönettiğiniz yılanın gövdesine çarpan yılanlar parçalanır ve o parçaları aldığınızda yılanınızın boyutu büyür. Oyunda amacınız serverdaki en yüksek skora sahip olmaktır.

Agar.io sitesinin popüler olması ardından kurulan Slither.io isimli bu sitede tıpkı Agar.io gibi bir dönem oldukça popüler olmuş ve çokça kişi tarafından oynanmıştır. Oyunun mobil versiyonu da bulunmaktadır.

Hot Wheels

En İyi Oyun Siteleri 6 – hotwheels

Özellikle erkek çocukların gözdesi olan oyuncak markası Hot Wheels, birçok oyuncak araba seti ve mini oyuncak arabalar üreterek çocukların dikkatini çekiyor. Ayrıca bu markaya ait bir oyun sitesi de bulunuyor.
Ağırlıklı olarak araba yarışı kategorisinde olmak üzere birçok oyun bulunduran bu site birçok kullanıcın en çok kullandığı oyun siteleri arasında bulunmakta. Özellikle markanın oyuncaklarını beğenen çocukların en sevdiği oyun sitesidir.

Gartic.io

En İyi Oyun Siteleri 7 – gartic

Yine bir ‘’io’’ sitesi olan Gartic.io son dönemlerde popüler olmuş ve hala birçok kişi tarafından oynanmaktadır. Genellikle arkadaş gruplarının toplanıp oynadığı bu oyun oldukça sevilen ve eğlendiren bir oyundur.

Gartic.io oyunu bir kişinin sistem tarafından verilen kelimeyi çizerek anlatması ve diğer oyuncuların bu kelimeyi çizen kişinin resmi üzerinden tahmin etmesi ile oynanır. Çizen kişinin resmini kaç kişinin tahmin ettiğine göre ve tahmin eden oyuncuların zaman sıralamalarına göre puanlar verilir. Belli bir puana ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır