Excel Dosyasıyla Güvenlik Sistemlerini Geçen Bir Yöntem Bulundu

virüs

Bir hacker grubu kötü amaçlı excel dosyaları oluşturdu ve oluşturdukları excel dosyalarının içinde keylogger, trojan ve bir çok daha zaralı yazılım bulunuyor güvenlik sistemleri tarafından fakedilemeyen bu zararlı dosya büyük bir tehlike yaratıyor.

virüs

Excel dosyasına kötü amaçlı yazılımlar yükleyen hacker grubu şirketlere saldırmaya başladı şirket çalışanları ve güvenlik sistemlerini atlatan hackerlar bilgisayara inilen dosya sayesinde bilgisayarda yazılı ve kayıtlı her şeyi ele geçiriyor ayriyetten bilgisayara uzaktan bağlanarak erişim sağlıyor ve kontrol edebiliyor. Şirketler ve devlet kurumları büyük bir tehlikede anti-virüs ve güvenlik sistemlerinin fark edemediği bu zararlı yazılım dünya üzerinde bir çok bilgisayara bulaşabilir.
Bu yeni çıkan zararlı yazılımdan korunmanız çok zor fakat bilmediğiniz kaynaklardan aldığını excel dosyalarını indirmeyin bu sadece bu zararlı yazılım için değil her yazılım için geçerlidir kaynağı belli olmayan bir yerden dosya indiriseniz bilgisayarınıza virüs bulaşma oranı çok yüksektir.