Facebook Hesap Kurtarma

facebook

Facebook hesap kurtarmak için her sosyal medya platformunda olduğu gibi belli başlı yöntemler vardır. Sosyal medya platformları kullanıcılarının hesap şifrelerini unutması halinde hesabı geri kurtarabilmeleri için bazı yöntemler ve seçenekler sunmuştur. Çoğu zaman bu seçenekleri kullanarak kullanıcılar hesaplarını kurtarmaktadırlar fakat bazen de hesaplarını geri alamayabiliyorlar.

Facebook Şifre Yenileme

faceanasayfa

Karşımıza çıkan sekme de bizlerden hesabı bulabilmesi için telefon veyahut e-posta adresi istemektedir. Hesabınıza kayıtlı telefon veya e-posta adresinizi yazarak devam ediyorsunuz.

Karşımıza “Şifreni Yenile” Başlığı adı altında bir bölüm çıkmaktadır. Bizden e-posta veya telefon numarasına kod göndererek şifremizi yenilebileceğimizi gösteriyor. Bunu yaparak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Fakat bazı durumlar da kayıtlı e-posta veya telefon numarasına erişiminiz olmadığı için hesaplarınıza erişim sağlayamıyorsunuz.

E-posta ve Telefon Numarasına Tekrardan Erişme

Facebook Hesap Kurtarma

Bu gibi durumlar da ilk öncelikle erişiminiz olmadığı e-posta veya telefon numarasına tekrardan erişim sağlamaya çalışın. E-posta adresinize erişmek sizler için daha kolay olacaktır tabi ki e-posta adresiniz @gmail.com ise. Google‘nin e-posta servislerini kullanmanız sizler için her zaman daha avantajlıdır hem hız açısından hem de güvenlik açısından oldukça kullanışlı ve yardım severdir.

Erişiminiz olmadığı gmail.com hesaplarınıza erişmek diğer e-posta servislerine nazaran çok daha kolaydır. Hesabınıza erişmeye çalıştığınız zaman sizlerin telefonuna bir kod göndermektedir ve bu kodu seçerek tekrardan şifrenizi yenileme imkanı vermektedir. Telefonunuzu kaybetmedikçe veyahut sıfırlamadıkça bu seçenek her zaman işe yarayacaktır.

Facebook’a E-posta Nasıl Atılır?

Facebook’un yetkili e-posta adresine mail atarak durumu detaylı bir şekilde izah edebilirsiniz. Fakat genellikle bu yöntem işe yaramamaktadır çünkü Facebook’un hesap kurtarma politikası net bir şekilde belirtilmiştir hesabınıza kayıtlı e-posta veya telefon numaralarınıza erişim olmadığı sürece hesabınızı uzman yardımı almadan tek başınıza kurtaramazsınız.
Facebook’dan destek almak için support [at] fb.com adresine e-posta atabilirsiniz. İlk e-posta attığınız da otomatik bir şekilde ayarlandığı için sizlere otomatik yanıt gelecektir. Bu gibi durumlarda tekrar cevap vermeyip yetkili kişinin sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

Son çare olarak bir sosyal medya uzmanı ile görüşme sağlayarak hesabınızın kurtarılması için anlaşma yapabilirsiniz. Çoğu sosyal medya platformunda hesap kurtarma ve açma politikaları net bir şekilde belirtildiği için birebir destek imkanı çoğu zaman tanınmamaktadır.

Sosyal Medya Platformlarında Hesap Kurtarma

Sosyal medya platformlarının her zaman açık bir şekilde belirtilmiş politikaları vardır. Bunlar gizlilik politikası, hesap kullanım politikası ve reklam politikası gibi politikalardır. Herhangi bir sosyal medya platformunda hesabınız kapatıldığı zaman platformun yetkilisiyle iletişime geçmeniz bir hayli zordur. Çünkü hesabınızı kurtarmanız için yardım sayfalarında belli başlı politikalar vermiştir. Bu politikalar dışında herhangi bir işlem uygulanmamaktadır.

 

Sizlere bu yazımız da facebook hesap kurtarma ile ilgili bilgi verdik. Diğer sosyal medya yazılarımızı okumak için de kategorimize göz atabilirsiniz.