Facebook, İzmir İçin Bağış Yapacak

facebook

Facebook’dan İzmir Depremine Destek!

Dünya devlerinden ve sosyal medya platformlarının öncüsü Facebook’dan İzmir Depreminde yaralanan, zarar gören ve etkilenen kişiler toplamda 1 milyon TL değerin de yardım yapacağını açıkladı. Facebook yaptığı bu hareketi ile herkesten büyük beğeni topladı.

Facebook Yardımı Nasıl Yapacak?

Facebook, ana merkezi İstanbul’da bulunan sivil toplum örgütü olan Açık Açık Derneği aracılığı ile İzmir Depreminden etkilenen kişiler 775 Bin Tl yardım yapacak. Geri kalan ücreti 147 bin tl değerinde AFAD’ın yardım kampanyası için ücretsiz reklam vermesine izin verecek. Dev şirket yaptığı yardımlar ile taktiri hak ediyor. Türkiye’de yaşayan vatandaşlardan ve diğer dünya ülkelerindeki vatandaşlardan Facebook’a teşekkür mesajları yağdı.

dernek

Derya Martaş Açıklama Yaptı

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölge başkan yardımıcı olsan Derya Martaş açıklamalar da bulundu. Facebook olarak zor günler geçiren İzmir halkının yanında olduklarını ve gereken tüm desteği vereceklerini belirtti.

derya matraş

Kamu Departmanından Açıklama Geldi

Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı olan Çağatay Pekyörür yaptığı açıklamalar da bir çok kâr amacı gütmeyen kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden İzmir Depreminden etkilenen İzmir halkına birçok yardım yapıldığını ve yardımların geldiğini açıkladı.

Dünyanın dev şirketlerinden ve Sivil Toplum Örgütlerinden gelen yardımlar, destekler ve mesajların tüm Türk halkını mutlu ettiği gözükmekte. Türkiye’nin yetkili mercileri ve çeşitli kurumları da destek veren kuruluşlar ve şirketler için teşekkür mesajları yayınladı. Facebook gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve en büyük sosyal medya platformlarına sahip olan bir şirketin İzmir Depremi için yardım yapması birçok insanı sevindirdi. Facebook hakkında sitemiz de bir çok içerik bulunmaktadır ana sayfaya giderek arama kısmına “Facebook” yazarak facebook hakkında yaptığımız diğer haberlerimizi ve içeriklerimizi okuyabilirsiniz.