Facebook Mobil Uygulamasına Güncelleme

facebook

Facebook Mobil Uygulamasını Karanlık Modu Getiriyor

Dünyanın en büyük ve en fazla indirmeye sahip olan sosyal medya platformu Facebook mobil uygulamasına Karanlık Mod özelliğini getiriyor kısa bir süre önce Instagram’a gelen özellik Facebook’a gelmek için herkese açık bir şekilde testlere başlandı.

Facebook Google Play’de 5 milyardan fazla indirilmeye sahip olarak dünya üzerinde en çok indirilen ve en çok kullanılan sosyal medya platformu özelliğini taşımaktadır. Facebook 4 şubat 2004 tarihinde Amerikalı bir girişimci olan Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Kurulduğu andan itibaren Facebook’u inanılmaz bir şekilde geliştirerek tüm dünyanın kullanmasını sağladı Facebook’un bu oluşumu teknoloji ve internet dünyasına bir çok şey kattı Facebook’tan sonra bir çok girişimci tarafından farklı farklı sosyal medya platformları kuruldu.

facebook karanlık mod

Facebook Sürekli Yeni Özellikler Ekliyor

Facebook bir süre önce sahip olduğu Instagram ve Messenger uygulamalarına karanlık mod özelliğini getirmişti. Geçtiğimiz aylarda Facebook web için karanlık mod özelliğini devreye sokmak için çalışmalara başladı şuan ise mobil uygulamasına getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Facebook’a giriş yaptıktan sonra “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine giderek en altta karanlık modun olup olmadığına bakabilirsiniz.

Facebook, satın aldığı Instagram’ı geliştirmek için daha çok uğraşıyor ve çabalıyor Facebook popüler iken bir anda Instagram en tepeye tırmandı ve gençlerin vazgeçilmez sosyal medya uygulaması oldu. Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra Instagram’a bir çok özellik getirdi ve her zaman geliştirdi.

Instagram Zirvede

Instagram popüler olduğu andan itibaren hiç bir şekilde popülerliğini farklı bir sosyal medya uygulamasına kaptırmadı ve en zirvede yıllarca durmayı başardı. Instagram hala da en zirvede popülerliğini koruyor ve kendini geliştirmeye hızlı bir şekilde devam ediyor yakın zamanda simge değiştirme, mesaj teması, karanlık mod, reels, IGTV ve yorumları başa sabitleme gibi güzel kullanışlı özellikleri getirdi.