Facebook’dan Gruplara 60 Gün Ceza Uygulaması

facebook

Facebook’dan Yanlış Bilgi Yayan Gruplara 60 Gün Ceza Uygulaması

Dünyanın en büyük ve en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, oluşturulan gruplar da yanlış, kaosa sürükleyici ve kasıtlı olarak yapılan provokatör paylaşım yapan gruplara 60 gün erişime engelleme cezası ile karşı karşıya bırakacak.

Facebook son zamanlar da kendine yeni özellikler getirerek güncellerken ve geliştirirken bir yanda da katı kurallar getirerek kullanıcılarını uyarıyor. Sosyal medya hayatımızın çok önemli bir yerine gelmiş durum da milyonların kullandığı sosyal medya da yalan ve yanlış bir paylaşım yapılınca hızla yayıldığı için toplum yanlış etkileniyor bazen kaosa sürükleyici, sokağa taşacak olaylara kadar giden paylaşımlar yapılabiliyor.

facebook grup

Yeni Kurallar Eklendi

Bu durumdan rahatsız olan sosyal medya platformları kurallarını güncelleyerek katı kurallar getirmeye başladı bunlardan biri de Facebook oldu. Facebook yeni getireceği kuralın da insanlara yanlış bilgiler aktaran gruplara 60 gün boyunca atılan her mesaja yönetici ve moderatör onay verilmesi zorunlu olacak.

Siber Suçlar Anlık Takip Yapıyor

Devlet aleyhine yapılan bir çok paylaşım da siber suçlarla daire başkanlığı tarafından yapılan tespitlerle paylaşımı yapan şahıslar kolayca yakalanıyor fakat yaptıkları herhangi bir yanlış paylaşımın yayılması sonucu toplum kötü etkilenebiliyor. Ülkemiz de yeni getirilen sosyal medya yasası ile her sosyal medya platformunun ülke de bir temsilci bulundurmasını istemişti.

facebook

Facebook hakkın da ve diğer sosyal medya platformları hakkında daha fazla ve detaylı haberler okumak için buraya tıklayarak ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz.