Fenerbahçe’nin Twitter Hesabı Rekor Kırdı

fenerbahçe

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden bir tanesi olan Fenerbahçe’nin resmi twitter hesabı erişim rekoru kırdı. 2021’in Ocak Ayında 25 milyondan fazla erişim aldı. Aldığı bu erişim sayısıyıla dünya kulüpleri arasında bu ay en çok erişim alan kulüp olarak rekor kırdı.

Fenerbahçe Twitter Hesabı Rekor Kırıyor

Yabancı bir haber kanalından yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe, Barcelona ve Liverpool gibi dünya devi kulüpleri geride bırakarak twitter erişim rekorunu kırdı. Yapılan diğer açıklama da bu zamana kadar en çok etkileşim alan futbol kulübü olduğunu açıkladı. Fenerbahçe, resmi twitter hesabından 24 Ocak 2020’de yaptığı paylaşım da dünya yıldızı ünlü futbolcu Mesut Özil’in transferini duyurmuştu. Bu paylaşım twitter üzerinde 295 binden fazla beğeni, 100 binden fazla retweet alırken 10 binden fazla da alıntılandı.

Ayrıca İrfan Can Kahveci transferini duyurduğu paylaşımda 200 binden fazla beğeni alarak etkileşim sağladı. Transfer döneminde olmasından dolayı yaptığı birçok transferi twitter hesabından duyuran Fenerbahçe bu paylaşımlardan da birçok etkileşim aldı.

Fenerbahçe Dünya Devlerini Geçti

Fenerbahçe’den önce bu alanda en büyük rekor dünya devi Barcelona’ya aitti. 2020’nin Eylül ayında yaptığı paylaşımda 14 milyon etkileşim alan Barcelona rekorunu Fenerbahçe’ye kaptırdı. Fenerbahçe’nin twitter hesabı şuanda 8 milyondan fazla kişi tarafından takip edilmektedir. Türkiye’de en çok etkileşim alan spor ve futbol kulübüdür.

Fenerbahçe 39 dakika önce yaptığı paylaşım da 25 binden fazla beğeni, 600den fazla retweet ve 500den fazla yorum almıştı.

Mesut Özil Transferi

Fenerbahçe, dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’i transfer ederek sosyal medya hesaplarının etkileşimini önce ki dönemlere göre 2 kat arttırdı. Hem çok kaliteli bir oyuncu transfer etmiş oldu hem de bir reklam çalışması yapmış oldu. Yerel ve dünya basının da bu transferden sıkça bahsedilmişti. Mesut Özil imza törenin de yaptığı açıklamalar ile dikkat çekmişti. En çok dikkat çeken açıklaması ise bir muhabirin bir daha Almanya Milli Takımına dönme şansınız var mı sorusuna; “Hayır asla bir daha dönmem.” Cevabını vermişti.