Firefox Hizmetlerinin Bazıları Kapanıyor

mozilla

Mozilla, Firefox Send ve Firefox Notes Adlı Hizmetlerini Kalıcı Olarak Kapattı

Mozilla, Firefox Send ve Firefox Notes adlı hizmetlerini kalıcı olarak kapattığını duyurdu Firefox Send askıya önceden alınmış bir projeydi ancak Firefox Notes hala kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılan bir hizmetti.

Çalışanlarını İşten Çıkarmıştı!

İnternet tarayıcıların arasında en iyi hizmeti veren Mozilla, kısa bir süre öncede kimsenin haberi olmadan 250 çalışanını bir anda işten çıkarmıştı yapılan açıklamada şirketin yeni ve büyük bir yapılanmaya gittiğini sölemişti. Mozilla, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Firefox Send ve Firefox Notes adlı uygulamaların artık ürünler bölümünde olmayacağını kaldırılacağını ve desteklerini keserek hizmetleri kalıcı olarak kapatacağını açıkladı. Mozilla, Firefox Send ve Firefox Notes hizmetini kullanan kullanıcılarını zor durumda bırakmamak için verilerini yedeklemeleri için zaman tanıyacaklarını ekledi.

firefox notes

İki Uygulamasını Kapattı

Firefox Notes, kullanıcılarının notlarını kaydetmesine olanak sağlayan bir hizmetti. 2018 yılında Mozilla tarafından piyasaya sürüldü ve geliştirildi. Firefox Send ise kendini belirli bir süre sonra imha eden paylaşımların yapılmasını sağlayan hizmetti herhangi bir yazıyı not ettiğinde veya bir dosya paylaştığında Firefox Send bunu bir süre sonra kendiliğinden imha ediyordu.

En Aktif Kullanılan Tarayıcılardan Biri


Mozilla, çok aktif kullanılan bir internet tarayıcısı 2018 verilerine göre günlük 118 milyon kullancısı bulunan Mozilla en aktif kullanılan internet tarayıcıları arasında yerlerini alıyor. Mozilla, en çok ABD’de kullanılıyor ABD’de 38 milyon kullanıcısı ile Mozilla’yı en çok kullanan ülkeler arasında birinci sırada.