FPS Arttırma Programları Listesi 2021

fps arttırma programları

Oyuncuların FPS sorunu

Son yıllarda gelişen oyun sektörü ile birçok oyun ünleniyor ve gün geçtikçe daha çok yeni oyuncu doğuyor. Çokça insanın uzun vakitlerini geçirdiği bu oyunlarda özellikle ülkemizde birçok oyuncu FPS problemleri yaşayabiliyor. Yüksek performanslı sistemler gerektiren ya da orta düzeyde performanslı sistemler gerektiren birçok oyunda yetersiz sisteme sahip oyuncular bu problemle karşı karşıya kalıyor ve bu problem oyuncuları oldukça sinirlendirebiliyor.

Bu problemler yüzünden sinirlenen oyuncular ya yeni bilgisayar almak için para biriktirmeye başlıyor ya da problemi çözmenin yollarını arıyor ve bu problemin en basit çözüm yollarından biri olan FPS arttırma programları ile karşılaşıyor. Bizde bu yazımızda ‘’bilgisayarımın performansını nasıl yükseltirim’’ sorusu altında araştırmalar yapan oyuncular için bilgisayarınızdan tam performans almanızı saplayacak FPS arttırma programlarını listeledik.

game booster

  • Game Booster

FPS arttırma programları arasında en çok bilinen programlardan birisi olan Game Booster oyun oynarken yaşadığınız FPS sorunlarına karşı bir çözüm yolu olabiliyor. Oyun oynadığınız sırada bilgisayarınızdan maximum performans almanızı sağlayan bu program mevcut donanımın tümünü oynadığınız oyuna yönlendiriyor ve arka planda çalışan gereksiz uygulamaların ya da arkada planda yapılan gereksiz işlemlerin sistemi meşgul etmesini engelliyor.

Yaptığı işlemler ile oyun oynadığınız sırada sisteminizden maximum performans almanızı sağlayan bu program her ne kadar büyük bir fark oluşturmasa da bilgisayarınızdan aldığınız performansı bir miktar arttırıyor ve aynı bilgisayar ile daha iyi bir oyun deneyimi almanızı sağlıyor.

msı afterburner

  • MSI Afterburner

Birçok oyuncunun yakından tanıdığı MSI markasının bir overclock programı olan MSI Afterburner, overclock yapmayı bilen ve bu konuda deneyimli olan kişiler için oldukça iyi ve detaylı ayarlar yapabilecekleri bir program.

Overclock hakkında bilgisi olmayan ve bilgisayarının performansını arttırmak isteyen oyuncular için yarar sağlamayacak hatta bilinçsiz bir şekilde kullanılması takdirde cihaza zarar verebilecekleri bir program olan MSI Afterburner gibi diğer overclock programları da konu hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

gamegain

  • GameGain

Overclock hakkında bilgisi olmayan oyuncuların yükleyebileceği ve her ne kadar özel yapılan Overclock işlemleri kadar başarılı olmasa da bilgisayarınızda gerekli ayarlamaları otomatik olarak yapan ve oynadığınız oyundan maksimum performans almanızı sağlayan bir program olan GameGain, oyun oynarken bilgisayarınızdan aldığınız performansı yükseltecektir.

nvidia ınspector

  • NVIDIA Inspector

Yine oyuncuların neredeyse hepsinin tanıdığı bir marka olan NVIDIA’nın tıpkı MSI Afterburner gibi bir overclock programı olan NVIDIA Inspector, overclock hakkında bilgi sahibi ve deneyimli kişiler için oldukça iyi ve kullanışlı bir program. Fakat bu programda tıpkı MSI Afterburner ve diğer overclock yapmaya yarayan programlar gibi konu hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır. Bu tür programları kullanmak isteyen kişilere çokça araştırma yapmalarını ve bu şekilde bilgisayarları üzerinde işlem yapmalarını öneririz.

FPS Arttırma Programlarının işlevi nedir?

Bilgisayarınızdan maksimum performans almak için kullandığınız bu FPS arttırma programlarının çoğu aynı işlemleri yapar ve bu işlemler ile sistemin maksimum seviyede oyuna yönelik çalışmasını sağlar. Fakat her ne kadar sisteminizden maksimum performans alsanız da bu program sayesinde çokta yüksek bir FPS artışı sağlayamazsınız yani oynayacağınız oyunun sistem gereksinimlerini karşılayamayan bir bilgisayarla bu programlar sayesinde o oyunu oynayamazsınız. Bu programlar sadece mevcut olarak oynayabildiğiniz oyunlarda FPS artışı sağlayarak oyuncuya daha iyi bir oyun deneyimi sunar.

Oynadığınız oyunlardaki FPS seviyesini ve bilgisayarınızın performansını yüksek seviyede arttırabilmenizin tek yolu overclock programlarıdır bu programlara örnek olarak yukarıda bulunan listedeki programlar verilebilir.