GeForce Now Sunucular Türkiye’de

Nvidia GeForce Now Gameplus

GeForce Now, Turkcell Gameplus ile Türkiye’ye geliyor

Nvidia, tarafından oyunculara sunulan GeForce Now isimli bulut tabanlı oyun servisi birçok oyuncu için oldukça gerekli bir sistem. Özellikle ülkemizde sistem yetersizliğine yakınan oyuncu kitlesi için oldukça kullanışlı bir hizmet olan GeForce Now, Turkcell firmasının yeni oyun platformu olan Gameplus ile yaptığı anlaşma sonucu Türkiye sunucularından hizmet vermeye başlayacak.

GeForce Now nedir

Ünlü teknoloji şirketi NVIDIA tarafından sunulan bulut tabanlı bu oyun servisi, oynamak istedikleri oyunun sistem gereksinimlerini, sahip oldukları bilgisayarın karşılamadığı oyuncular için bünyesinde birçok oyun bulunduran ve bu oyuncuların istedikleri oyunları yüksek çözünürlükte oynayabilmelerini sağlayan bir sistemdir.

GeForce Now

Bünyesin de güncel ve popüler oyunları bulunduran bu hizmet, düşük donanımlı bilgisayarlar ile yüksek donanım gerektiren oyunların oynanabilmesi için sunucularında yüksek donanımlı sistemler bulundurur. Bu sayede bu sisteme üye olan kullanıcılar örneğin Cyberpunk 2077 oyununun sistem gereksinimlerini karşılamayan bilgisayarları ile bu oyunu oynayabilirler.

Turkcell’den açıklamalar

Anlaşma ve konu hakkında açıklama yapan Turkcell şirketinin genel müdürü Murat Erkan tarafından yapılan açıklamalarda, bulut tabanlı oyun sistemlerinin sektör için öneminden bahsetti ve bu nedenlerle sektörün en iyisi NVIDIA ile anlaştık sözlerini kullandı.

Turkcell Genel Müdürü Metin Erkan

Murat Erkan yaptığı açıklamada, GeForce Now powerad by Gameplus ile Türkiye’de yüksek sistemlere bütçesi yetmeyen oyuncuların güncel oyunlara erişebilmelerini sağlayacaklarını ve ünlü oyuncular ile yaptıkları anlaşmalar sayesinde Türkiye’de büyüyen oyun pazarının öncülerinden olmayı hedeflediklerini de belirtti.

Yaptığı açıklamalarda 5G teknolojisine de değinen Murat Erkan, bulut tabanlı oyun servislerinin 5G teknolojisi ile çok daha hız kazanacağını ve çevrim içi oyunlarda internet hızının oldukça önemli olduğunu hatırlattı. Yakında geçilecek olan 5G teknolojisi ile bu hizmet de hizmetinde dünyaya örnek olacak bir hızda oyun deneyimi yaşatacaklarını bildirdi.

NVIDIA

GeForce Now powerad by Gameplus fiyatlar ne kadar

Yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyunları düşük donanımlı bilgisayarınız ile oynayabildiğiniz GeForce Now hizmetini üyelik oluşturarak ücretsiz ya da ücretli bir şekilde kullanılabilmekte. Ücretsiz üyelik ile sınırlı sayıda oyunu sınırlı süre içerisinde oynayabildiğiniz bu hizmetin ücretli üyelik ile tüm imkanlarına aylık 40 TL’lik bir ücret ile erişebiliniyor.

NVIDIA ile anlaşma yapan Turkcell’e ait Gameplus platformu ile GeForce Now powerad by Gameplus isimli bu hizmetin aylık ve dönemlik ödeme seçenekleri olacağı bilinmekte. Fakat henüz ücretli üyelik fiyatlarının ne kadar olacağı bilinmiyor.