Google Fiber, İnternet Hizmeti Verecek

gigabit

Google’ın sevindiren hizmeti

Google’ın yüksek hızlı internet hizmeti vermeye çalıştığı Google Fiber, ABD üzerindeki 2 şehirde 2 Gigabit internet hizmeti vermeye hazırlanıyor. Ünlü şirket belirlediği 2 şehir üzerinde talep listesi oluşturmaya başladı.

google
2 Gigabit İnternet Hızı

2 Şehirde Yüksek Hızlı İnternet Hizmeti

Dünyaca ünlü şirket Google, Google Fiber Hizmeti ile ABD’nin Tennesse eyaleti üzerinde bulunan Nashville şehri ve Alabama eyaleti üzerinde bulunan Huntsville şehri üzerinde 2 Gigabit hızında internet hizmeti vermek için hazırlıklara başladı. Bu 2 şehirde yaşayan insanlar arasından talep listesi oluşturan şirket denemeler ardından müşterilerine yüksek hızlı internet hizmetini sunmaya başlayacak.

Bu hizmetin Fiyatı Ne Kadar?

Daha önceden 1 Gigabit hızında internet hizmeti vermiş olan Google bu hizmeti kullanıcılarına 70 Dolarlık bir ücret ile sunmuştu. Daha önce verdiği hizmetin 2 kat daha hızlısını vermeye hazırlanan şirket tarafından yapılan açıklamalara göre belirlenen 2 şehir üzerinde verilecek hizmetin ücreti 100 Dolar.

Google Fiber, İnternet Hizmeti Verecek 1 – google fiber
Google Fiber

Projenin başarılı olması durumunda hizmet piyasaya sürülecek

Google Fiber ile yüksek hızda internet hizmeti, belirlenen 2 şehir olan Nashville ve Huntsville üzerinde yakın zaman içinde test edilmeye başlanacak. Testlerin başarılı olması ile 2 şehirde yüksek hızlı internet hizmeti bulunacak ve Google şirketi daha büyük bir kesime hizmet vermeye başlayacak. Şirketin öncelikle ABD üzerinde geniş kitleye ulaşması ardından farklı ülkelere de hizmet sunmaya başlaması bekleniyor.