Google’a Yeni Özellikler Geldi

Google aramalarında instagram ve tiktok videoları gözükecek

Google’a yeni video özelliği geliyor

Tüm dünyada arama motoru hizmeti sunan ABD merkezli ünlü firma Google, arama motoruna eklenecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ünlü şirketin arama motoruna getireceği bu özellik sayesinde artık İnstagram ve TikTok üzerinde yayınlanan videolar uygulamaya girmeye gerek kalmadan, Google üzerinden ulaşılabilinecek.

Kullanıcılar İnstagram ve TikTok videolarına Google üzerinden direk ulaşabilecekler

Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya uygulaması İnstagram ve yakın zaman önce çok hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan TikTok milyonlarca kullanıcıya sahiplik yapıyor. Bu kadar çok kullanıcı tarafından bu uygulamalar için Google yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor.

Google'a Yeni Özellikler Geldi 1 – tiktok videolari 1
Tiktok

Google arama motoruna getirilmeye hazırlanılan bu özellik sayesinde İnstagram ve TikTok videolarına arama üzerinden ulaşılabilinecek. Tıpkı Youtube’da yayınlanan içeriklerin, konu başlığı ile ilgili Google üzerinde yapılan aramalarda sonuçlar arasında gözüktüğü gibi İnstagram ve Tiktok içerikleri de bu şekilde ulaşılabilir olacak. Birçok kullanıcıya kolaylık sağlayacak bu özellik ile insanlar aradıkları videoyu bulmak için uygulamaya giriş yapmayacaklar ve Google sayesinde aradıkları videoları daha kolay bulacaklar.

Özellik mobil cihazlar için gelecek

Kullanıcılar için kolaylık sağlayacak bu özellik ilk olarak mobil cihazlarda kullanılacak. Özelliğin aktifleşmesi ile mobil cihazlarınızdan yaptığınız Google aramalarında bulunan sonuçların en üstünde konu başlığı ile ilgili TikTok ve İnstagram yer alacak. TikTok ve İnstagram kullanıcılarının büyük bir kısmının uygulamaları mobil cihazlar üzerinden kullanması nedeni ile ilk olarak mobil cihazlar için geliştirilen bu özelliğin başarılı olması ardından bilgisayar üzerinden yapılan aramalarda da etkinleştirilmesi bekleniyor.

Google'a Yeni Özellikler Geldi 2 – instagram
İnstagram

Bu özellik ne zaman gelecek?

Birçok kullanıcı için kullanım kolaylığı sağlayacak bu özelliğin gelmesini birçok kullanıcı merakla bekliyor. Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar ile geleceği doğrulanan bu özelliğin ne zaman geleceği hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Şirket bu özellik üzerinde çalışmalarına devam ediliyor ve kullanımı ile ilgili yapılan testler sürüyor.

Özellik 3 şirket için de yararlı olacak

3 büyük şirketi olumlu yönden etkileyecek bu özellik ile birlikte, kullanıcılar yaptıkları aramalar sonucu konu etiketi ile ilgili videolarla karşılaşacaklar bu sayede İnstagram ve TikTok’un kullanıcı sayısı ve etkileşimi büyük oranda artacak. Zaten dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google ise bu özellik sayesinde uygulama kullanıcıları sayesinde daha fazla etkileşim sağlayacak.