Google ve Youtube Çöktü

google ve youtube

Google ve Youtube’de Erişim Sıkıntısı Yaşanıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan internet reklamcılığı, arama motorları, çevrim içi bilgi dağıtımı ve internet araması gibi bir çok özelliği sunan Google’de erişim sıkıntısı yaşanıyor. Google’nin tüm servislerinde (gmail.com vb.) erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Aynı zaman da dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube’de erişim sıkıntısı yaşanmaktadır.

Kısa Sürede Herkes Tarafından Yorum Yapıldı

Google ve Youtube‘ye erişim problemi yaşanmasından itibaren bir çok kullanıcı Instagram yorumlarında ve İnternet forumlarında mesaj atmaya başladı. Youtube çöktü, google çöktü vb. gibi mesajlar çoğalmaya başladı. Bazı forumlarda yapılan yorumlarda Google ve Youtube’nin Almanya’ya tamamen kapandığını ve hiç bir şekilde ulaşılmadığını açıkladı.

Google ve Youtube Çöktü 1 – youtube 2

Google ve Youtube’ye Neden Erişilmiyor?

Olay henüz yeni yaşandığı için Google ve Youtube’den açıklama gelmedi. Siber saldırı veyahut sunucularda meydana gelen arızalardan dolayı Google ve Youtube’ye erişilmediği tahmin edilmektedir. Fakat en doğru ve en net açıklamayı Google ve Youtube Yapacaktır.

Google ve Youtube Çöktü 2 – siber saldiri

Bazı Kişiler Erişim Sıkıntısı Yaşamamaktadır

Sosyal medya platformlarında ve İnternet forumlarında yapılan yorumlara göre bazıları Google ve Youtube‘ye erişim sağlayabilmektedir. Küçük çaplı bir arızadan kaynaklı olabilecek sorunlar meydana gelmiş olabilir. İlerleyen saatlerde Google ve Youtube’nin açıklama yapması planlanmaktadır.

Dünyanın en büyük iki şirketinde yaşanan erişim sıkıntısına bir çok kişi tarafından tepki yağıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bir çok insan evine kapandığı bu sürede sosyal medya platformu ve Youtube gibi platformları çok sık kullanmaktadır. Bazılarının işleri aksarken bazılarının da keyifleri aksamaktadır bu sebepten rahatsız olan insanlar tepki gösteriyor.