En İyi Hacker Oyunları Nelerdir? 2020

hackergame

Hacker Oyunları

Birçok kişi hackerlara sempati duymuş filmlerini izlemiş, oyunlarını oynamış ve kitaplarını okumuştur. Ülkemizde hackerlık denince akla gelen ilk şey Facebook hesabı çalmak gibi aktiviteler olduğu sanılıyor fakat hackerlık çok büyük bir kavram ve sosyal medya mecralarında hesap çalmaktan ibaret değildir. Sizler için en iyi ve en çok oynana hacker içerikli ve temalı oyunları listeledik.

1- Watch Dogs

Ülkemizde fenomen youtuberların seri olarak çektiği hacker temalı bir oyundur. Oyunun yayımcısı Ubisoft oyunu ilk defa 27 Mayıs 2014 tarihinde piyasaya sürmüştür. Watch Dogs hikayesi tam olarak şöyle: Oyun 2003 yılında Amerika’nın kuzey doğusu olan Kanada’nın Ontario bölgesinde büyük çaplı bir elektrik kesintisi yaşanıyor ve su, ulaşım gibi önemli faaliyetler duruyor bunun sonucunda yüzlerce insan yaralanırken birçok insanda hayatlarını kaybediyor.

Yaşanan bu olay ise büyük şirketlerin dikkatini çekiyor tek bir arızanın nasıl tüm şehri etkilediğine anlam veremiyorlar bunun sonucunda CtOS (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi) Adında bir sistem oluşturuyorlar. Oluşturulan sistem sayesinde telefonlar, bilgisayarlar, arabalar, elektronik cihazlar ve trafik lambaları gibi birçok nesne tek bir merkezden yönetiliyor. Oyunumuzun ana karakteri olan Aiden Pearce bu sistemi kendi çıkarları adına kullanmak için harekete geçiyor Aiden Pearce ruhsatsız silah bulundurma ve bilgisayar korsanlığı suçlarından 11 ay hapis yatmış profesyonel bir hackerdır.

2- Watch Dogs 2

hacker oyunları

İlk olun oyan Watch Dogs çok sevilince ve devamı istenince Ubisoft tarafından 2. bir oyunu yapılıyor ve aynı şekilde Watch Dogs 2’de ilk oyun kadar seviliyor. Hikaye ise ilk oyuna nazaran tek kişi üzerinden yürümüyor ve bir grup halinde yürüyor. Bilgisayar korsanı Marcus Holloway işlemediği bir suçtan ceza alır ve kendisi gibi bilgisayar korsanı olan ve DedSec adlı bir grup olan takıma katılır. Bu gruba katılmak için Blume’un sunucularını hackleyerek ilk testi geçer ve polisin elindeki suç kayıtlarını kalıcı olarak yok eder. DedSec daha sonradan Blume’yi yok etmek için bir sosyal medya kampanyası yapmayı düşünüyor.

3- Watch Dogs: Legion

En İyi Hacker Oyunları Nelerdir? 2020 2 – wdl

Watch Dogs: Legion Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen fakat Ubisotf tarafından yayımlanan Watch Dogs 2’nin devamı olarak yayınlanan hacker temalı oyundur. Oyunun hikayesi diğer oyunlara nazaran daha sakin ve farklı olarak gelişiyor. Dedsec adlı hacker topluluğu bazı terör örgütlerinin yapacakları saldırıları deşifre etmek amacıyla araştırmalar yapıyor ve özel bir askeri şirketin içinde derin bir komplo fark ediyorlar.

Platform olarak Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadia ve Xbox One için geliştirilmiş olup yayınlanmıştır. Tek oyunculu ve çok oyunculu oynama seçenekleri bulunmaktadır. Sistem gereksinimi olarak yüksek sistem gereksinimine sahip bilgisayarlar ile oynanması önerilir düşük sistem bulunan bilgisayarlarda performans düşüklüğü ve oyunda hatalar meydana gelebilir.

4- Hacknet

En İyi Hacker Oyunları Nelerdir? 2020 3 – hacknet

2015 yılında Fellow Traveller tarafından yayınlanmış bir simülasyon oyunudur. Tek oyunculu olarak oynan ve oyunculara simüle edilmiş bir ortamda hackleme şansı sunan bir oyundur. Oyun Microsoft Windows, macOs ve Linux platformları için geliştirilip yayınlanmıştır. Oyunda Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Oyun dünyasında en çok oynan ve en popüler olan iki oyun Watch Dogs serisidir çok kapsamlı bir şekilde yapılmış olan ve açık dünya oyunu olan Watch Dogs serisi birçok Youtuber tarafından video serisi çekilmiştir. Sistem gereksinimleri olarak yüksek sistem gereksinimi gerektirmektedir. Playstation ve Bilgisayarlar için geliştirilmiştir. . Oyun dünyasında birçok benzer oyun bulunmaktadır gerek savaş gerek aksiyon olarak fakat ilk defa açık dünya oyunu olarak ve hacker temalı farklı bir konsept ile oyun yapılmıştır. Watch Dogs serisini neredeyse tüm oyun severler sever ve oynamak ister. Dünyanın en iyi açık dünya oyunu olarak GTA serisi olarak bilinmektedir birçok kişi çocukluğunu GTA serileri ile geçirmiştir ve halen oynanmaktadır.

En İyi Hacker Oyunları Nelerdir? 2020 4 – mobiloyun

Türkiye’de oyun sektörü de her geçen gün gelişmekte özellikle mobil oyun ve uygulama sektöründe Türkiye çok önemli adımlar attı ve çok başarılı mobil uygulamalar çıkardı aynı başarı Bilgisayar oyunlarında da bekleniyor yeni çıkacak olan Türk yapımı bir bilgisayar oyununun haberini dün paylaşmıştık. . Daha fazla oyunlarla ilgili haber için blog kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Oyun sektörü ile ilgili daha fazla haber görmek istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu yazımızdan da karantina günlerinde ücretsiz online oyun oynayabileceğiniz 9 oyunu listeledik.