Hackerlar ABD Seçimlerini Hedef Aldı

hacker

Siber Saldırılar Gerçekleşiyor

Teknolojinin dev ismi Microsoft, ABD’de yapılan seçimleri hedef alınarak siber saldırı gerçekleştiğini açıkladı. Siber saldırının Rusya, Çin ve İran kaynaklı hackerlar tarafından yapıldığı tespit edildi.
Microsoft’un müşteri güvenliği ve güveninden sorumlu başkan yardımcısı Tom Burt yaptığı açıklamada ABD’de yapılan seçim kampanyalarına yönelik Rus hackerlar tarafından 200 siber saldırı yapıldığını açıkladı.

hacker

Rus Hackerlar Saldırı Düzenlemişti

Saldırılarının bir çoğunun engellendiğini az bir kısmının da engellenemediğini açıkladı. Çin’den faaliyet gösteren hackerların Jon Biden’de dahil olmak üzere bir çok kurum ve yetkili kişilere siber saldırı düzenlediği tespit edildi.
Jon Biden’e Rus hackerlar tarafında da siber saldırı düzenlenmişti. Rus hackerların düzenlediği siber saldırı haberini okumak için buraya tıklayınız.

Ekstra Bir Güvenlik Önlemi Sağlıyacaklar

Microsoft müşteri güvenliği ve güveninden sorumlu başkan yardımcısı Tom Burt yaptığı diğer bir açıklamada seçimlere, hükümete ve politikacılara ekstra bir güvenlik önlemi sağladıklarını açıkladı. Rusya, Çin ve İran’dan gelen siber saldırıları tespit eden teknoloji devi Microsfot siber saldırıları gerekli bilgilerle beraber gizli servis ve uluslararası yetkililere ilettiğini açıkladı. Diğer siber güvenlik haberini okumak için buraya ve hack haberlerimizde okumak için buraya tıklayınız.