Hackerlar Aşı Çalışmalarını Hedef Aldı

hacker

Belgeler ve Raporlar Ele Geçirilmeye Çalışıldı!

150’den fazla kurumun, özel şirketlerin ve üniversitelerin yeni geliştirmeye çalıştıkları koronavirüs aşısının belgelerine ve raporlarına ulaşmaya çalışıyorlar. Hackerlar kurumların, özel şirketlerin ve üniversitelerin gizli, özel belgelerine ulaşmak amacyıla siber saldırı düzenliyorlar.

covid-19

İstihbarat Yetkilileri Rapor Hazırladı

Amerikan İstihbarat Yetkililerinin hazırladığı raporda hackerlar kurumların, özel şirketlerin ve üniversitelerin hem direkt kendisini hem de personelleri ve üst düzey yöneticileri hedef alarak sahte e-posta’lar ile kandırmaya çalışıyor yapılan saldırıda binlerce sahte e-posta gönderilerek phishing saldırısı gerçekleşti şuan herhangi bir kurum ve özel şirket tehlikede değil. Hackerlar phishing saldırısından başka kurumların, özel şirketlerin ve üniversitelerin statik ip adreslerinde açık taraması yapıp zafiyet aradığı ortaya çıktı ve yapılan saldırıda bazı şifre, dosya ve önemli belgelerin ele geçirildiği tespit edildi hackerlar yaptığı phishing saldırısında atılan e-posta açıldıktan sonra uzaktan kod çalıştırmaya yarayan bir sistemi aktif ediyor ve hackerlar uzaktan şirket bilgisayarlarına erişerek zararlı kodları bilgisayar üzerinde çalıştırabiliyor.

Birçok Şirkette Zafiyet Söz Konusu!

Kovid-19 aşı çalışması yapan bir çok şirkette zafiyet söz konusu yapılan araştırmada 25 şirketin 17 tanesinde zafiyet söz konusu buda Kovid-19 aşı çalışmalarının belge ve dosyalarını tehlikeye atıyor.