Hackerlar Çaldığı Fortnite Hesaplarından Milyonlarca Para Kazanıyor

gamehack

Fortnite oyunu son yıllarda inanımlaz bir şekilde yükseliş gösterdi şuan toplam da 350 milyondan fazla oyuncusu bulunan fortnite gün geçtikçe büyüme devam ediyor ve hiç duracak gibi durmuyor.
Fortnite oyuncuları oyunda gelişmek güzel görnümek için fortnite’a binlerce dolar para yatırıyor ve buda oyuncunun hesabının değerini arttırıyor hackerlar para yatırılmış değerli hesapları tespit ederek hackliyorlar. Hackerlar hackledikleri hesapları satıyorlar sadece hackledikleri hesap satışından yılda yarım milyon dolar kazanan hackerlar fortnite gibi yükseliş gösteren oyunları kendilerine hedef olarak benimsiyor.

Oyuncular hacklenen hesaplarını kurtarmak için fornite destek birimi ile görüşsede hackerlar çoktan hesapları başka kişiye satmış oluyor. Hackerların phishing yoluyla hesapları hacklediği düşünülüyor. En yaygın ve en etkili hacking yolu olan phishing’in önüne geçilemiyor sistemler oyunlar ne kadar uyarsada hackerlar tarafından sahte sayfalar veya sistemler çok profesyonel bir şekilde hazırlanıyor ve oyun kullanıcılarına inandırılıyor. Bu sadece fortnite oyununda geçerli değil tüm oyunlarda, sistemlerde, sitelerde, kurumlarda vb. yerlerde yapılıyor.