Hackerlar Şirket Yöneticilerini Hackledi

hackers

Hackerlar Şirket Yöneticilerini Hackledi

Geçtiğimiz haftalar da zararlı yazılım yüklü programlar ile Android platformuna saldırı gerçekleştiren hacker korona virüs testi gibi sahte programlar ile kullanıcıların bilgilerini çalmıştı. Bu seferde dev şirketlerin CEO ve Üst düzey yöneticilerinin bilgilerini ele geçirerek erişime kapalı bir forumda satmaya başladı.

Birçok Şirket Hacklendi

Hackerlar yaptığı saldırı da bir çok ünlü ve dev şirketin Üst düzey yöneticileri ve CEO’larının bilgilerini ele geçirerek yüklü miktarda ücrete erişime kapalı yasa dışı forumlarda satılığa çıkardı. Şirketlerden henüz herhangi bir açıklama gelmemesine rağmen hackerların bilgilerin hangi zafiyetten yararlanarak ele geçirdiği hakkında herhangi bir bilgi bulunamamaktadır.

hackerlar

Bilgiler Ne Kadar Satılıyor?

Hackerler ele geçirdiği bilgileri yasa dışı ve erişime kapalı olan forumlarda 100 dolar ila 1500 dolar arasında değişen fiyatlarda satılığa çıkarmış bulunmaktadır. Birçok yöneticinin bilgilerine sahip olan hackerlar satacağı bilgiler ile yüklü miktarda para kazanacağı görülmektedir. Fiyatlar ele geçirilen bilgilerin hassaslığına ve yöneticinin şirketteki yetkisine bağlı olmakla beraber farklılık göstermektedir.

Hacker Açıklama Yaptı

Hacker yaptığı açıklama da elinde yüzlerce bilgi olduğu ve hepsini satılığa çıkardığını açıkladı. Bilgileri nasıl ve hangi yollarla elde ettiğini açıklamayan hacker, hesapların korumasız olduğunu da açıkladı.

Hackerlar Şirket Yöneticilerini Hackledi 1 – ceo
Yeni Yöntemler Geliştirdiler

Bilgisayar korsanları geliştirdikleri yeni yöntemler ile CEO, CTO, COO, CFO, başkan ve başkan yardımcısı gibi önemli kişilerin bilgilerini ele geçirdi. Bilgisayar korsanları her geçen gün şirketlerde ve yazılımlar da tehlikeli olabilecekler zafiyetler keşfediyor bazıları bunu kötü niyetli kullanırken bazıları da açığın kapatılmasın da yardımcı olmaktadır. Hackerlar satılığa çıkardığı bir CEO bilgilerinin ABD Merkezli bir yazılım firmasına ait olduğunu da açıklamıştı.

Hackerlar ve yapılan hack saldırıları ile ilgili daha fazla haber okumak için sitemizin üst kısmında bulunan kategorilere göz atabilir veyahut yine sağ üstte bulunan arama kutusundan okumak istediğiniz haberi aratarak istediğiniz haberlere ulaşabilirsiniz.