Hackerlar Siber Saldırı Gerçekleştiriyor

siber güvenlik

Hackerlar 11 Saniyede Bir Siber Saldırı Gerçekleştiriyor

Şirketleri ve bir çok devlet kurumlarını 2021 yılında zor günler bekliyor. Hackerlar kendilerini akıl almaz sosyal mühendislik yöntemleri ile donatmışken açıklanan verilere göre 2021 yılın da her 11 saniyede bir siber saldırı gerçekleşeceği ön görülüyor.

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklama da hackerlar çok farklı yöntemler ile devlet kurumlarına ve varlıklı şirketlere saldırı düzenleyerek zarar vermeyi hedefliyor. İnternet teknolojisi geliştikçe yeni korunma yöntemleri gelmekle beraber farklı saldırı yöntemleri de gelişmektedir.

dijital

Siber Güvenlik Uzmanlarından Öneriler

Siber güvenlik uzmanları şirketlere ve kurumlara yaptıkları önerilerde ücretli anti virüs sistemleri kullanmalarını ve sistemlerini güncellemelerini söyledi. Fidye yazılımlara ve phishing saldırılarına karşı en önemli etkenlerden biride anti virüs sistemleri. Dünya üzerinde bir çok anti virüs sistemi bulunmaktadır hepsi kendince farklı özelliklere sahiptir fakat ücretli anti virüs sistemlerinin hepsi profesyonel bir şekilde sistemlerinizi koruyabilir.

Anti virüs sistemlerini de atlatan fidye yazılımları da mevcuttur fakat anti virüs sistemleri sürekli kendilerini güncelleyerek geliştirdikleri için bu fidye yazılımlarını da engelleyebilir.

anti virüs

Farklı Yazılarımızı Okuyabilirsiniz

Siber güvenlik alanında ki farklı yazılarımızı okumak için sitemizin ana sayfasına giderek üst kısımda bulunan kategorilerden “Siber Güvenlik” Kategorisine tıklayarak farklı haberlerimizi okuyabilirler.

Phishing ve fidye yazılımlarından nasıl korunulduğunu bir süre önce farklı yazılarımız da anlatmıştık. Bununla ilgili yazılarımızı okumak için sitemizin arama yerinden arama yaparak yazılarımıza ulaşabilirsiniz.