Hackerlar Şirketten Fidye Talep Etti

copcom

Hackerlar Fidye Talep Etti

Ünlü Japon oyun yapımcısı Capcom yakın zaman önce bilgisayar korsanları tarafından siber saldırıya uğradı. Siber saldırıyı gerçekleştiren ve başarılı olan hackerlar ünlü şirketten 11 milyon dolar değerinde bitcoin talebinde bulundular.

hacker

Capcom’un Geliri 1 Milyar Dolar

Street Fighter ve Resident Evil gibi ünlü oyunları ile tanınan başarılı oyun şirketi Capcom , 2019 yılında 1 milyar dolara yakın gelir elde ettiğini açıklamıştı. Başarı ile yoluna devam eden firma yakın zamanda bilgisayar korsanların hedefi olarak kötü bir durum ile karşı karşıya kaldı. Kasım ayının başında şirketin siber saldırıya uğradığı yetkililer tarafından açıklanmıştı. Kesin olmayan araştırmalarda bilgisayar korsanlarının elinde şirketin verilerinin büyük bir kısmının bulunduğunu ve bu veriler arasında müşterilere ait kişisel verilerinde bulunduğu iddia ediliyor.

Şirketten çaldıkları verileri geri vermek karşılığında fidye talebinde bulunmak için kanıt olarak dosyaların ekran görüntülerini paylaşan bilgisayar korsanları Capcom şiddetinden veriler karşılığında 11 milyon dolar değerinde bitcoin ödemesi yapılmasını talep etti. Siber saldırı ile ilgili Copcom tarafından yapılan açıklamalarda müşterilere ait kişisel verilerinin tehlikede olduğuna dair henüz bir kanıt olmadığı bildirildi.

hacker

Kişisel Veriler Tehlikede Olabilir

Capcom müşterilerine ait kişisel verilerin tehlikede olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi olmaması ile bu konudaki soruşturma yetkililer tarafından devam ettiriliyor. Ünlü oyun yapımcısının olayın sonuçlanmaması durumunda hackerlar tarafından çalınan verileri geri almak için 11 milyon dolar değerindeki fidyeyi bilgisayar korsanlarına ödeyecek mi sorusu henüz yanıt bulmamış durumda.