Huawei Akıllı Telefonda Yeni Teknolji

Huawei logosu

Çin’in dünyaca ünlü teknoloji şirketi Huawei, daha önce iki telefon modelinde kullandığı ateş ölçme teknolojinin patentini aldı. Ünlü teknoloji şirketi teknoloji alanında bu tür yenilikçi birçok teknolojinin patent sahibi olarak rekor kırmaya devam ediyor.

Huawei son zamanlarda birçok olumsuzluk ile karşılaşmıştı

Son dönemlerde birçok zorluk yaşayan fakat birçok da başarı elde eden dünyaca ünlü teknoloji şirketi Huawei, Amerika ve Çin arasındaki gerginlikten en çok etkilenen şirketlerden biri oldu ve Amerika ile arasının bozulması nedeni ile Google şirketi ile de sıkıntılar yaşadı. Google ile sıkıntı yaşayan Huawei kendi işletim sistemine önem vermek durumunda kaldı ve Amerika Başkanı Donald Trump tarafından birçok kez veri çalma, siber güvenlik tehditlerine sebep olma gibi suçlamalara maruz kaldı. Huawei şirketine karşı oldukça sert olan Amerika Başkanı Donald Trump, arasında Türkiye’nin de bulunduğu Huawei ile çalışan ülkeleri birçok defa uyarıda bulundu ve Huawei ile çalışmalarının ülke ilişkilerini etkileyebileceğini de söyledi.

Huawei Akıllı Telefonda Yeni Teknolji 1 – huawei ates
Huawei Ateş Ölçer Teknolojisi

Huawei şirketini olumsuzluklar durdurmadı

Bu durumlardan olumsuz etkilenen Huawei şirketi yaşanan bütün olumsuzluklarına rağmen başarılı bir şekilde ilerlemeye devam etti ve kısa sürede alanında binlerce patent aldı. Sürekli yeni teknolojiler ile karşımıza çıkan Huawei, birçok insan için oldukça kullanışlı olan yeni teknolojisi akıllı telefonda ateş ölçerin de patent sahibi oldu.

Huawei Akıllı Telefonda Yeni Teknolji 2 – huawei kamera
Huawei Kamerası

Akıllı telefonda ateş ölçer teknolojisi

Tüm dünyayı etkileyen korona virüsü salgınını ile günlük hayatımızda ateş ölçer cihazlarının önemi arttı. Korona virüsünün semptomlarından biri olan yüksek vücut sıcaklığı toplu ve kapalı alanlar için ayırıcı bir özellik oldu ve toplu ve kapalı alanların girişinde ateş ölçme kuralı getirildi. Ünlü teknoloji şirketi Huawei günlük hayatımızda ihtiyaç haline dönüşen bu teknolojiyi akıllı telefonlarına bir yenilik olarak getirdi ve Huawei kullanıcılarının günlük hayatlarını kolaylaştıracak yeni bir teknoloji üretti. Huawei Mate serisinin 40 RS Porsche Design modelinde ve HONOR Play4 Pro adlı telefonun Temperature Measurement Edition modelinde bu teknolojiye yer veren şirket yakın zaman önce bu teknolojinin patent sahibi oldu.

Huawei marka yeni ürünlerin birçoğunda kullanılması beklenen ateş ölçer teknolojisi sayesinde bu teknolojinin bulunduğu telefonlar ile insanların vücut sıcaklığı ölçülebilir hale gelecek. Akıllı telefonun kamerası ile algılanan kişiye ait vücut sıcaklığı cihazda bulunan kızıl ötesi sensörler sayesinde ölçülüyor ve kullanıcıya sunuluyor.