Huawei P Smart Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

huawei p smart ekrran görüntüsü nasıl alınır

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan ve birçok insanın sürekli kullandığı ekran görüntüsü alma özelliği telefondan telefona farklı şekilde kullanılabiliyor ve bu özellik günlük hayatımızda çokça işimize yarıyor.

Bazı kullanıcılar yeni aldıkları telefonda ya da aktif olarak kullandıkları telefonlarında nasıl ekran görüntüsü alabileceklerini bilmiyor veya bulamıyor olabiliyorlar. Özellikle yeni bir telefon alan kullanıcı eski telefonuna alıştığı için yeni aldığı telefonda bu işlemi nasıl gerçekleştireceğini bulamayabiliyor.

Bizde bu yazımızda son dönemlerde çokça kişinin tercih ettiği Huawei markasının çok satan telefonlarından biri olan P Smart modelinde ‘’ekran görüntüsü özelliği nasıl kullanır’’ sorusunu cevaplayacağız.

Ekran görüntüsü nedir

Ekran görüntüsü; telefon, tablet, bilgisayar vb. elektronik aletlerde ekranınızda bulunan herhangi bir görüntüyü kayıt altına almak ya da birine göndermek için kullanılan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, örneğin arkadaşınızın almak istediği bir ürünün fotoğrafını ya da fiyatını hedef görüntünün gözüktüğü alanda bekleyip ekran görüntüsü almanız ile bu görüntüyü arkadaşınıza ulaştırabilirsiniz.

Hem bilgi depolamak hem paylaşım yapmak adına oldukça kullanışlı ve hali hazırda birçok kişinin kullandığı bu özellik birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından da bilinmiyor ya da kullanılmıyor.

Huawei P Smart ekran görüntüsü nasıl alınır

huawei p smart ekran görüntüsü

İlk Yöntem

Birçok telefonda ki ekran görüntüsü alma şekline benzer olan Huawei P Smart isimli telefonda ekran görüntüsü almak için yapmanız gerekenler; güç tuşuna (açma kapama tuşu) ve ses kısma tuşuna aynı anda basmak.

Bu şekilde ekran görüntüsü almak istediğiniz görsel ekranda iken bu görseli kaydedebilirsiniz ve paylaşabilir ya da galerinizde bulundurabilirsiniz.

İkinci Yöntem;

Huawei markasının P Smart modelinde ekran görüntüsü almanın bir diğer yolu ise ekran görüntüsünü almak istediğiniz görsel ekranda bulunurken telefonun bildirim çubuğunu aşağı kaydırmak ve ekran görüntüsü alma butonuna basmak.

Eğer ekran görüntüsü aldığınız tuşları karıştırıyor, tuşlara aynı anda basamıyor ya da buna benzer sorunlar ile karşılaşıyorsanız bu yöntem ile daha rahat bir şekilde özelliği kullanabilirsiniz.

huawei p smart screenshot

Huawei P Smart ekran kaydı nasıl alınır

Genellikle birçok telefonun orijinal özellikleri arasında bulunmayan ekran kaydı özelliği Huawei P Smart isimli telefonda bulunmakta ve basit bir şekilde kullanılabilmekte. Bu özelliği kullanmak için tıpkı ekran görüntüsü alma işleminde olduğu gibi güç tuşuna ve bu sefer farklı olarak ses açma tuşuna aynı anda basmanız gerekir.

Bu işlem ile telefonunuz ekran kaydı almaya başlar ve siz işlemi durdurana kadar devam eder.

ekran kaydı alma