Hum to Search Nedir?

google

Hum to Search Nedir? Google’nin Yeni Aracı Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir yerde şarkı dinlerken kulağımıza hoş gelen yabancı şarkıları veya farklı şarkıları o an için beğeniyoruz ve dinliyoruz fakat bir süre sonra tekrardan dinlemek istediğimizde aklımızda sadece melodisi kalmış oluyor ve o şarkıyı bulmak eziyetten başka hiçbir yere gitmiyor.

Google’nin yeni aracı Hum to Search ile şarkının melodisini mırıldanmanız yeterli olacaktır. Hum to Search Türkçe dahil 20 dili destekliyor. Hum to Search kullanmak için Google’nin son sürümüne güncelleyeniz.

Artık İstediğiniz Şarkıyı Bulacaksınız

Kullanmak için Google’ye girdikten sonra arama yerini açınız ve mikrofona basarak “Bu şarkı nedir?” deyin.
Alternatif olarak şarkı ara özelliğini de kullanabilirsiniz, bu özelliği kullandığınızda Google sizi dinlemeye alacaktır ve bu esnada 10-15 saniye boyunca kafanızdaki melodiyi mırıldanabilirsiniz.

hum to search
Hum To Search

Google Yeni Özellik Geldi

Google günden güne kendine yeni özellikler ile güncellemeye ve gelişmeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olma özelliği ve internet dünyasına yön vermesiyle herkes tarafından seviliyor. Yakın bir zamanda yaptığımız haberimizde Google Fotoğrafların tamamen ücretsiz olmasından çıkıp ücretli özellikler eklenerek güncelleneceği haberini yapmıştı o haberimizi okumak için buraya tıklayarak haberimize gidebilirsiniz.

Nasıl Kullanılacağını anlamanız için videolu bir şekilde anlatılmış olan bir videoyu sizler için alt tarafa bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=jWt9nmngGMI

Google hakkında daha fazla ve detaylı haberler okumak için buraya tıklayarak “google” Etiketinde yazılmış tüm haberleri okuyabilirsiniz.