Instagram Canlı Yayında Ücret Özelliği Geldi

insta

Instagram Bağış Gönderme Dönemi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında kendine yer bulan Instagram günden güne binlerce kullanıcı kazanmaya ve yeni güncellemeler ile kullanıcılarına güzel özellikler sunmaya devam ediyor.

Instagram’a az önce gelen güncelleme ile Canlı Yayın sırasında canlı yayın sahibine (Bağış) Ücret gönderme özelliği geldi. Yayın açan yayıncı bu sayede yaptığı yayınlardan para kazanabilecek çoğu sosyal medya platformunda olan bu özelliğin Instagram’a gelmesi kullanıcılar tarafından hoş karşılandı.

Instagram Sürekli Güncelleniyor

Instagram yazılımcıları her geçen gün yeni güncellemeler getirerek yeni özellikler ekliyor ve bu sayede en popüler sosyal medya platformları arasında aktif olarak zirvede durmayı beceriyor.

Instagram’a 29,9 MB boyutunda bir güncelleme geldi ve bu özellikte canlı yayında yayıncı sahibine (Bağış) Ücret gönderme özelliği oldu.

bağış

Google Play’de 1 Milyar İndirme

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram Google Play Store’da 1 milyar indirmeyi geçmiş bulunmakta ve gün geçtikçe binlerce kişi Instagram uygulamasını indirerek kayıt oluyor şuan dünyanın en büyük ve en aktif sosyal medya platformu Facebook olmaktadır. Instagram gün geçtikçe yeni kullanıcılar kazanıyor kusursuz bir şekilde yoluna devam ederse en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un önüne geçmesi mümkün gözüküyor.

Ek olarak Instagram 1 milyar kullanıcı sayısına bu günlerde değil önceki aylarda ulaşmış bulunmaktadır. Instagram simge değiştirme, karanlık mod gibi bir diğer özellikleri de güncelleme ile Instagram’a eklemişti her zaman olduğu gibi buda kullanıcılar tarafından hoş bir şekilde karşılandı.

Bundan bir süre önce de gelen güncelleme de arama butonun yeri alt taraftan üst tarafa alınmıştı bu kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı yıllardır alt tarafta olan arama butonu bir diğer adıyla keşfet’in üst tarafa alınması çoğu kesim tarafından tepkiyle karşılandı.

GÜNCELLEME: Canlı Yayında bağış toplama özelliği sadece mavi tikli hesaplarda açık olan bir özelliktir.