İnstagram Durduruldu Hatası Nedir, Nasıl Çözülür

İnstagram durduruldu hatası

İnstagram durduruldu hatası nedir?

Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük sosyal medya uygulaması olan İnstagram, günümüzdeki önemi sayesinde hakkında yaşanan sorunlar ile kullanıcılarını telaşa düşürebiliyor. Bu sorunlar arasında bulunan ‘’İnstagram durduruldu hatası’’ birçok İnstagram kullanıcısını rahatsız eden ve ufak bir korku yaşatan bir sorundur.

Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar tıpkı benzer sorunlarda yaşandığı gibi hesapları ile ilgili bir sorun olduğunu, hesaplarına zarar geleceğini ya da hesaplarının kapanması gibi olasılıkları düşünürler ve telaşlanırlar. Özellikle maddi gelir elde edilen sayfa sahipleri, şirket hesabı yöneticileri gibi kullanıcılar için uygulama üzerinde yaşanabilecek her türlü hata büyük bir sorun teşkil etmektedir.

İnstagram durduruldu hatası çözümü

Kullanıcılar karşılaştıkları hatalar karşısında ne kadar telaşlansalar da ‘’İnstagram durduruldu hatası’’ olarak isimlendirilen bu hata korkulması gereken ve hesabınıza zarar verecek bir hata değildir. Eğer sizde bu hata ile karşılaşıyor iseniz korkmayın ve bu yazımızda anlattığımız çözümleri uygulayın. Bu çözümler sayesinde bu hatayı kolayca giderebilir ve İnstagram’ı rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnstagram durduruldu hatası neden yaşanır?

İki farklı sebep ile yaşanan bu hatayı yaşayan kullanıcılar uygulamayı kullanırken bir anda ‘’İnstagram Durduruldu’’ yazan bir bildirim ekranda belirir ve kullanıcıyı uygulamadan atar.

Bu hatanın yaşanma sebeplerinden ilki önbellek yetersizliğidir. Eğer cihazınızın Ram’i düşükse ve arka planda farklı uygulamalarda çalıştırıyor iseniz bu sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda cihazınızın önbelleği dolmuş ve İnstagram’ı çalıştırmaya yetmeyecek hale gelmiş demektir. Uygulamayı kullandığınız cihaz önbelleğinin dolması halinde uygulamayı otomatik olarak durdurur ve sizi uygulamadan atar.

İnstagram durduruldu hatası neden yaşanır

İnstagram durduruldu hatasının tek yaşanma sebebi önbellek yetersizliği değildir. Herhangi bir güncelleme sonucu oluşan bir hata nedeni ile bu sorun ile karşılaşabilirsiniz ve hatanın çözülmemesi durumunda uygulamayı kullanmaya devam edemezsiniz

Bu sorunu çözmek için ne yapmalıyız?

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar arasından önbellek yetersizliği sebebiyle bu durum ile karşılaşan kullanıcıların yapması gereken basit işlemler vardır.

Muhtemelen arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar cihazın önbellek kapasitesini doldurmuş ve uygulamayı çalıştırmanıza engel olmaktadır. Bu durumda yapmanız gereken arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve İnstagram uygulamasını da kapatıp tekrar açmaktır. Bu işlemi yapmanız sonucu cihazın önbelleği temizlenir ve önbellekte sadece İnstagram uygulaması çalışır. Sorunu yaşadığınız önbellek kapasitesi düşük bu cihazda İnstagram’ı kullanmaya devam etmek için her zaman arka plandaki uygulamaları kapatmalı ve bu şekilde uygulamayı kullanmalısınız. Bu şekilde kullanım sağladığınız takdirde bu sorun ile bir daha karşılaşmazsınız.

İnstagram ikonları

Eğer bu hatayı yaşamanızın sebebi önbellek yetersizliği değil ise muhtemelen uygulamanızın güncel olmaması nedeni ile bu hata ile karşılaşmaktasınız. Özellikle uygulama güncellemelerini otomatik yapma özelliğini kapattıysanız bu sorun ile karşılaşma olasılığınız yüksektir. Uygulamaya gelen güncellemelerde bu tür hatalar yaşanabilir ve bu hatalar kısa süre içerisinde tekrar küçük bir güncelleme getirilerek düzeltilir. Eğer otomatik güncelleme özelliği cihazınızda kapalı ise bu sorun düzeltilen güncelleme yapılana kadar devam edecektir.

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken cihazınızda bulunan App Store ya da Google Play Store üzerinden İnstagram uygulamasını kontrol etmek ve en güncel haline getirmektir. Uygulamanın en güncel sürümünü yüklediğinizden emin olmanızın ardından cihazınızı kapatıp tekrar açmanız ile muhtemelen sorun çözülmüş olacak ve uygulamayı rahatça kullanmaya devam edeceksiniz. Bu hata ile tekrar karşılaşmamak için ise otomatik güncellemeleri açmalı ya da sıklıkla uygulamaya gelen güncellemeleri kontrol etmelisiniz.

Bu adımları uygulayarak bu sorunu çözebilir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.