Instagram Guides Özelliği Aktif Edildi 2020

instagram

Instagram Guides Özelliği Geldi

Başarılı sosyal medya platformu Instagram sürekli güncellemeler getirerek mobil uygulamasına yeni özellik ekliyor. Son zamanlar da en fazla özellik getirilen sosyal medya platformlarından olan Instagram yaptıkları ile kullanıcılarını sevindirmeyi başarıyor. Instagram, yeni getirdiği özelliğin adı ise Guides. Özellik geldikten sonra bir çok sayfa da kullanılmaya başlandı.

Instagram Guides Özelliği Nedir?

Instagarm Guides özelliği genel olarak içerik üreticilerin kullanacağı bir özelliktir. Fakat Instagram hesabı olan her kişi bu özelliği kullanabilmektedir sadece gelen yeni özellik sayfalara daha uyumlu duruyor. Instagram Guides özelliği sayfların veya kişisel hesapların hoşuna giden ürünleri, yazıları, fotoğrafları veya farklı şeyleri listelemeye ve tek bir sekme altında göstermeye yarıyor. Genel olarak baktığımız da Instagram’da bulunan magazin sayfaları ünlülerin yaşamından ve hayatından bahsederek Guides bölümünü kullanıyor.

Instagram Guides

Instagram Neyi Hedefliyor?

En aktif ve en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya mecralarından biri olan Instagram diğer sosyal medya mecraları ile büyük bir yarış içerisinde. Sosyal medya platformları kendi kullanıcılarını başka platformlara kaptırmamak adına beğenilen ve istenilen özellikleri kendi platformlarına getirmeye çalışıyor. Instagram da tam amacı bu olmasa bile popülerliğini arttırarak daha fazla kullanıcıya erişmeye ve kendi kullanıcılarını tutmayı hedefliyor. Bir zamanlar en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra yeni güncellemeler getirdi ve Facebook kullanıcılarının çok büyük bir kısmı Instagram platformuna yöneldi. Bu yönelim Facebook şirketine bir şey kaybettirmedi çünkü Instagram da onlara aitti fakat kendine ait olmayan bir platforma yönelseydi Facebook kullanıcıları belki de çöküşe girecek ve şuan bizim hayatımız da olmayacaktı.

Instagram Guides

Instagram Uygulamasını Nasıl Güncelleyeceğiz?

Instagram’a yeni gelen Guides özelliği kullanmak için Google Play veya App Store giderek Instagram uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Bazen sistemsel hatalardan Store üzerinden uygulamalar güncellenmeyi yapamamaktadır. Bunun gibi durumlar da Instagram uygulamasını tamamen kaldırarak tekrar yükleyebilirsiniz. Kaldırıp tekrar yüklediğiniz zaman Instagram uygulaması en güncel haliyle telefonunuza entegre edilecektir. Instagram hakkında daha fazla haber okumak için sağ üstte bulunan arama kutusunu kullabilirsiniz.