Instagram Hesabımızı Nasıl Koruyabiliriz?

instagram

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram milyarlarca kullanıcısı ile zirvede yerini korumaktadır. Bir çoğumuzun hesabı bulunduğu Instagram platformunda hesabımızı nasıl koruyacağız?
Instagram bize hesabımızı korumak için bir iki seçenek sunuyor şimdi onları size anlatacağım.

1- İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması (Telefon)

Instagram profilimize geldikten sonra ayarlardan güvenlik seçeneğine tıklayalım ve “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” tıklayalım.

guvenlik

Ondan sonra karşımıza böle bir ekran gelecek oradan “Başla” tıklayalım.


basla

Tıkladıktan sonra Karşımıza Güvenlik yöntemi seç yazısı çıkacak alt tarafta bulunan iki farklı güvenlik doğrulaması vardır telefon ile doğrulamak için “Kısa Mesaj” seçeneğini aktif edin ve telefonunuzu doğrulayın doğruladıktan sonra hesabınıza biri giriş yaparken telefonunuza kısa mesaj ile kod gelecektir giriş yapan kişinin hesabınıza erişmesi için o koda ihtiyacı olacaktır.

guvenlik

2- Kimlik Doğrulama Uygulaması

Yukarıda anlattıklarımın aynısı yaparak “Güvenlik Yöntemi Seç” bölümüne geliniz ve alttan “Kimlik Doğrulama Uygulaması” seçeneğini aktif ediniz. Sizden Google Authenticator uygulamasını indirmek isteyecektir. İndirdikten sonra seçeneği aktif edin ve kod ile kimlik doğrulamasını aktif edin aktif ettikten sonra hesabınıza giriş yapan kişi google authenticator uygulamasına gelen koda ihtiyacı olacaktır. Bu şekilde hesabınızı sıkı bir güvenliğe alabilirsiniz.