Instagram “İçerik Hak Talebi” Geliyor

Instagram

İçerik Hak İhlal Talebi Geliyor

Dünyanın popüler sosyal medya uygulamaları arasında kendine yer edinmiş olan Instagram’a yeni bir özellik ve yeni bir güncelleme geliyor. Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram’a “İçerik Hak Talebi” geliyor nedir bu İçerik Hak Talebi?

Örnek verecek olursak siz hesabınızda bir fotoğraf paylaşıyorsunuz izinsiz olarak biri gelip onu kendi hesabında paylaşıyor bunu engelleyebilecek ve kaldırabileceksiniz. Facebook’un henüz test aşamasında olan bu yeni güncellemesi ne zaman kullanılabileceğini açıklamış durumda değil. Facebook “Hak Yönetim Platformu” üzerinden bu özelliği kullanabileceklerini açıkladı.

Yeni Özellikler Test Aşamasında

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu yeni güncelleme bazı iş ortaklarıyla beraber test aşamasından geçirildiğini söylüyor. Facebook yetkililerinin bir diğer açıklamasına göre kullanıcılar paylaşımlarının meta verilerini CSV dosyası olarak Facebook Hak Yönetim Paneline yükleyecek bu sayede içeriğini koruma altına almış olacaktır. Instagram hakkında daha geçen günlerde dava açılmış iken Instagram sürekli kendi uygulamasını güncelleyerek geliştiriyor ve kullanıcılarına yeni güzel özellikler getiriyor. Şuan gençlerin en çok tercih ettiği sosyal medya uygulaması olan Instagram günde binlerce yeni kullanıcı kazanarak yollarına son derece başarılı bir şekilde devam ediyor.

facebook

Reklam Gelirleri Çok Yüksek

Instagram’ın 2016 verilerine göre Instagram sadece reklam gelirlerinden yılda 5 milyar dolardan fazla para kazanıyor ve bu sadece reklamlar için geçerli. Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar gibi büyük bir ücret karşılığında satın alındı. Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük bir ivme kazanan Instagram sürekli büyüdü ve günümüze dünyanın en aktif sosyal medya platformu olarak karşımıza çıktı