İnstagram Silme ve Dondurma Linki (2021)

instagram silme

İnstagram hesabı silme ve İnstagram hesabı dondurma

İnstagram silme ve İnstagram dondurma konuları İnstagram uygulamasının popülerleşmesi ve yaygınlaşması ardından daha da aranan ve öğrenilmek istenen konular arasında bulunuyor. Çeşitli sebepler ile İnstagram kullanıcıları aktif olarak kullandıkları ya da bir süredir kullanmadıkları hesapları kapatmak ya da bir süreliğine kullanmak istemeyebiliyor.

Bu tür kullanıcılar hesaplarını kalıcı ya da bir süreliğine ortadan kaldırmak için yapmaları gerekenleri araştırıyor ve internet üzerinde İnstagram hesap dondurma linki ya da İnstagram hesap silme linki aramaları yapıyor.

Bu işlemlerin nasıl yapıldığını bilmeyen ve öğrenmeye ihtiyacı olan kullanıcılar için bu yazımızda ‘’İnstagram silme ve İnstagram dondurma’’ başlığı altında bu işlemlerin nasıl yapıldığını anlatacak ve yapmanız gerekenleri sizlere göstereceğiz.

İnstagram hesap silme

İnstagram hesap silme birçok kullanıcının uzun süre önce açtıkları ve artık kullanmak istemedikleri hesaplar için genellikle gündeme gelen ve araştırılan bir konu. Bu tür hesapların fotoğraf silme, isim değiştirme, takipçi temizleme, kişisel bilgileri temizleme vb. işlemleri ile uğraşmak ya da bir köşede işlevsiz şekilde bulunmasını istemiyorsanız kalıcı olarak silmeniz en iyi çözümdür.

Bu çözümü nasıl gerçekleştireceğini bilmeyen kullanıcılar için İnstagram silme işlemi nasıl gerçekleşir sorusunu bu yazımızda yanıtlıyoruz.

instagram giriş

Bu işlemi gerçekleştirmek için yapılması gerekenler ilk olarak İnstagram hesap silme linki üzerinden silmek istediğiniz İnstagram hesabınızın bilgilerini girmeli ve numaranıza gelen doğrulama kodunu girerek hesabınıza giriş yapmalısınız.

Giriş yapmanız ardından karşınıza çıkan hesabını sil sayfasından bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu sayfada bulunan hesabını neden silmek istiyorsun kısmından kişisel sebebinizi işaretlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz ardından sayfada şifreni tekrar gir ve ‘’kullanıcı adı’’ sil alanları açılır ve şifreni tekrar gir alanına şifrenizi girmeniz ardından alttaki silme butonuna basmanız durumunda hesabınız kalıcı olarak silinir.

Bu işlemi gerçekleştirirken tam olarak emin olmanız ve ileride pişman olacağınızı düşünmemeniz gerekmektedir çünkü bu işlem ile hesabınız kalıcı olarak silinir. Bir daha geri döndürememek üzere bu hesap içerisindeki tüm fotoğraf, etkileşim, takipçi, takip edilen vb. her şey silinir. Eğer bu işlemi gerçekleştirmek için tam olarak emin değil ve geri döndürülemez olmasını istemiyorsanız hesabı kalıcı olarak değil geçici olarak kapatabilirsiniz. Hesabınızı bu şekilde kapatmanız durumunda bu geri döndürülebilir bir işlem olacaktır.

İnstagram hesap silme linki

Yukarıda anlattığımız işlemleri hesabınız üzerinden gerçekleştiremez ve hesabınızı uygulama üzerinden silemezsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için aşağıda bulunan link üzerinden hesabınıza giriş yapmalı ve yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak hesabınızı silmelisiniz.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/

instagram hesabı silme

İnstagram hesap dondurma

İnstagram hesabı dondurma işlemi özellikle İnstagram kullanmaya bir süre ara vermek isteyen ve bu sırada hesabının aktif olmasını istemeyen kullanıcılar için oldukça iyi bir özelliktir. Bu özelliği kullanan kişiler hesabını dondurması ardından tekrar kullanmak istediklerinde hesap bilgileri ile giriş yaparak kolayca hesaplarını tekrar aktif edebilir ve kullanmaya devam edebilirler.

Ayrıca İnstagram dondurma işlemi eğer hesabınız çeşitli nedenler ile kapanıyorsa ya da hesabınız spam altındaysa çok yararlı bir özellik haline gelir. Bu durumlar ile karşılaşan kullanıcılar hesabını dondurarak hesabın kapatılmasını engelleyebilir.

Bu özelliği kullanmak isteyen fakat nasıl gerçekleştireceğini bilmeyen kullanıcılar için İnstagram hesap dondurma işlemi nasıl gerçekleşir sorusunu sizler için cevaplıyoruz.

İnstagram hesabını dondurmak yani geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak İnstagram hesap dondurma linki üzerinden İnstagram hesaplarına giriş yapmalıdırlar.

Verilen link üzerinden geçici süre ile kapatmak istediği hesaba giriş yapan kullanıcılar karşılarına çıkan ‘’hesabını geçici olarak kapat’’ yazan sayfa üzerinde anlattığımız işlemleri yapmalı ve bu şekilde hesaplarını dondurmalıdır.

instagram dondurma

Bu sayfa üzerinde bulunan ‘’hesabını neden kapatıyorsun?’’ sorusuna kendinize uygun olan seçenek ile cevap vermeli ve hesabınızın şifresini ‘’devam etmek için lütfen şifreni gir’’ kısmına girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından hesabı geçici olarak kapat isimli butona basarak hesabınızı dondurur ve sizin tekrar kullanmak istediğiniz zamana kadar devre dışı bırakırsınız.

Hesap dondurma işlemini gerçekleştirirken hesap bilgilerinizi güvenli bir alana not almalı ve şifreyi unutmanız durumunda şifrenizi yenileyebileceğiniz alanların olduğundan emin olmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde hesap bilgilerini unutur ve hesabınızı açmak isterseniz bu bilgiler olmadan dondurulmuş hesabınızı açamaz ve kullanamazsınız.

İnstagram hesap dondurma linki

İnstagram hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar bu işlemi yukarıda anlattığımız adımları takip ederek vereceğimiz link üzerinden gerçekleştirebilirler. Bu işlemi gerçekleştirirken anlattığımız hesap bilgileri güvenliği ve bu bilgileri güvenli bir yerde depolamayı unutmayınız.

İnstagram hesabını dondurma işlemini bu link üzerinden anlattıklarımız ile uygulayabilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/