Instagram’a Yeni Güncellemeler Geldi

instagram

Dev Sosyal Medya Platformu Instagram’a Yeni Güncellemeler Geldi!

Dünyanın en büyük ve en aktif sosyal medya platformları arasında kendine her zaman yer bulmuş olan Instagram mobil uygulamasına yeni özellikler ve yeni güncellemeler getirdi. Kısa bir süre öncede yeni güncellemeler getirmişti bu getirdiği güncellemelerde Instagram mobil uygulamasının simgesini değiştirme, karanlık mod, Reels Video ve mesajlaşma kısmını özelleştirme.

Şimdi getirdiği yeni güncelleme de ise canlı yayınlardaki 60 dakika süre sınırını kaldırarak 4 saate çıkardı ve bunun haricinde yaptığını Canlı yayınları arşivleme özelliği getirdi. Bundan sonra yapacağınız canlı yayınlar bittikten sonra 30 günlük bir arşivleme süreci olacaktır.

Resmi Hesaptan Duyuru Yapıldı

Dev sosyal medya platformu Instagram, resmi twitter hesabı üzerinden yeni gelen güncellemeyi duyurdu. Şuan en aktif kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram gelen yeni güncellemeler ile daha modern ve daha hoş bir görünüme kavuştuğu bir gerçektir. Kendini her zaman güncelleyen ve geliştiren uygulamalar, şirketler veya oyunlar her zaman zirvede kendine yer bulmuştur. Kendini geliştirmeyen, sürekli tekrarlayan ve güncellemeyen şirketler, uygulamalar veya oyunlar her zaman çökmeye mahkumdur.

canlı yayın

İlk Yayın Reymen ve Berkcan Güven’den

Bu dönemde sosyal medyanın kullanımın artmasından dolayı sosyal medya uygulamaları ar tarda kendilerini yenilemeye ve güncelleştirmeler getirerek uygulmalarına yeni özellikler getirmeye başladı.

Instagram bir süre önce de sadece mavi tikli olan yani Instagram tarafından doğrulanmış olan hesaplarda canlı yayın yaparak bağış toplama özelliği getirmesi oldu buda bir çok kesim tarafından beğenildi.

reymen ve berkcan güven

Instagram’ın bu getirdiği yeni canlı yayın bağış toplama güncellemesinden sonra sosyal medya fenomeni olan Reymen ve youtuber Berkcan Güven ortaklığında yapılan canlı yayında SMA hastası minik bir çocuk için toplamda 80 bin tl bağış topladı ve SMA hastası minik Doğu’nun tedavisi için bu parayı bağışladı.

Sosyal medya da Reymen ve Berkcan Güven’in yaptığı hareket seven veya sevmeyen herkes tarafından takdir edildi.