Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

instagram

Yazılımcılar Tarafından Yeni Özellik!

Dünyanın en popüler ve en fazla indirilen uygulamalarından biri olan sosyal medya platformu Instagram’a Instagram yazılımcıları tarafından yeni özellikler getirileceğinin müjdesini verdi. Instagram yazılımcıları getirilecek yeni iki özelliğin ne olduğu hakkında bilgi versede güncellemenin ne zaman getirileceği hakkında hiç bir bilgi vermedi.

sosyal medya uygulamaları

Dünyanın En Aktif Kullanılan Uygulamalarından Birisi!

Dünyanın en çok indirilen ve en aktif kullanılan uygulaması olan Instagram günden güne daha fazla kullanıcı kazanmaya devam ediyor koronavirüsün de etkisiyle insanlar evlerine kapanmış durumda ve buda onları internette vakit geçirmeye zorluyor virüs sebebiyle sosyal medya uygulamalarının kullanımı inanılmaz bir hız kazandı.

1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı!

Instagram 2018 verilerine göre dünya üzerinde 1 milyar Instagram kullanıcısı bulunurken Instagramı Türkiye’de 37 milyon aktif kullanıcı kullanıyor. Gelecek iki yeni özellik hakkında Instagram tarafından bilgi verildi. Gelecek ilk özellik mesaja yönlendirme ikinci özellik ise mesaja özel cevaplama. Instagram’a gelecek bu iki yeni özellik sayesinde Instagram whatsapp özelliği taşıyabilecek bu kadar popüler bir uygulamanın hem sosyal medya hem de mesajlaşma uygulaması olarak kullanılması çok iyi bir özellik gibi duruyor.