İnternet Dolandırıcılarından Yeni Taktik

hacker

Geçen günlerde olayda bir çok vatandaşa internet dolandırıcıları tarafından sahte koronavirüs mesajları atıldı atılan mesaj içeriğinde şu yazılar yazıyordu;

“SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN SAĞLANAN 3000TL SOSYAL DESTEK ÖDEMENİZİ ALMAK İÇİN HEMEN BAŞVURUN (Diğer sitelere itibar etmeyiniz!).”

Vatandaşlara SMS Atılıyor!


Vatandaşlar internet dolandırıcılarının mesaj olarak attığı linke tıkladığında telefonu tamamen internet dolandırıcılarının eline geçiyor. Vatandaşlar telefonundan herhangi bir banka işlemi, para transferi veya internet alışverişi yaptıysa kredi kartı bilgileri internet dolandırıcıları tarafından ele geçiriliyordu bu mesaj defalarca atıldı.

kredi kartı

Mağdur Olan Kişi Açıklama Yaptı

Dolandırıcıların mağdur ettiği bir isim açıklama yaptı açıklamasında 14 Bin Türk Lirasını internet dolandırıcılarına kaptırdığını belirtti.
Kredi Kartının boşaltıldığını bankası tarafından öğrendi bankası tarafından aranarak kredi kartınızda 14 bin Türk lirası gibi bir işlem olduğunu söylendi.

Hackerlar veya internet dolandırıcıları artık her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor bu seferde koronavirüsü kullanarak vurgun yapmaya çalıştılar.